• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акредитація закладів охорони здоров'я та ліцензійні умови медпрактики

03.04.2019 1754 0 0

Перетворення бюджетного медзакладу в комунальне некомерційне підприємство


Із 13.03.19 р. набула чинності нова редакція Порядку акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 15.07.97 р. № 765 (далі – Порядок № 765).

Акредитація закладу охорони здоров’я (далі – акредитація, ЗОЗ) – це офіційне визнання наявності у ЗОЗ умов для якісного, своєчасного, певного рівня медичного обслуговування населення, дотримання ним стандартів у сфері охорони здоров’я, відповідності медичних (фармацевтичних) працівників єдиним кваліфікаційним вимогам.

У чинній редакції чітко визначено, що акредитація ЗОЗ проводиться після отримання ним ліцензії на провадження госпдіяльності з медичної практики, ліцензії на провадження госпдіяльності з виробництва лікарських засобів (далі – ЛЗ), оптової та роздрібної торгівлі ЛЗ, імпорту ЛЗ, крім активних фармацевтичних інгредієнтів.

А от позачергова акредитація може проводитися за ініціативою закладу з метою підвищення категорії, проте не раніше ніж через рік після затвердження МОЗ рішення про попередню акредитацію. За результатами позачергової акредитації головна акредитаційна комісія може прийняти рішення про присвоєння ЗОЗ певної акредитаційної категорії, зниження категорії закладу або анулювання акредитаційного сертифіката.

Зверніть увагу, що акредитаційний сертифікат підлягає переоформленню у разі зміни:

  • назви ЗОЗ;
  • найменування суб’єкта господарювання, структурним підрозділом якого є ЗОЗ;
  • адреси ЗОЗ, якщо така зміна пов’язана з перейменуванням населеного пункту, вулиці або зміною нумерації будинку.

Заяву про проведення акредитації слід подавати за новою формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 765. Із неї вилучено п. 5 «Звіт закладу про лікувальну роботу та/або фармацевтичну діяльність, проведену за останні три роки, а в разі першої акредитації – за останні два роки (за формою, затвердженою МОЗ, відповідно до типу закладу)». Цей звіт вилучено з Переліку обов’язкових документів, що додаються до заяви про проведення акредитації ЗОЗ (додаток 2 до Порядку № 765).

У Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою КМУ від 02.03.16 р. № 285, теж відбулися незначні зміни, а саме:

  • за наявності підстав для переоформлення ліцензії ліцензіат зобов’язаний протягом одного місяця подати до органу ліцензування заяву за формою додатка 4 (викладений у новій редакції) та документи, визначені ч. 7 ст. 15 Закону від 02.03.15 р. № 222-VIII;
  • суб’єкт господарювання, який є ЗОЗ, повинен мати затверджені в установленому законодавством порядку, у тому числі, клінічні маршрути пацієнта, розроблені відповідно до клінічних протоколів та стандартів медичної допомоги (медстандартів), затверджених МОЗ;
  • ліцензіати зобов’язані надавати медичну допомогу, медпослуги відповідно до клінічних протоколів та стандартів медичної допомоги (медстандартів) та оприлюднювати інформацію про наявність у них ЛЗ, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання у порядку, визначеному МОЗ.

Постанова КМУ від 13.03.19 р. № 215 набула чинності з 20.03.19 р. («Урядовий кур’єр» від 20.03.19 р. № 54).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали