Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Юридичні поради: пошук першого робочого місця

25.04.2017

Яку спеціальність варто вибрати, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці? На що слід звернути увагу при складанні резюме? Де знайти першу роботу?

Найчастіше, щоб працевлаштуватися, молоді фахівці покладаються на власні сили. Як наслідок, вони нерідко потрапляють в неприємності і роблять багато помилок.

Перший і найважливіший крок, щоб потім у майбутньому не було проблем з працевлаштуванням – правильний вибір вищого навчального закладу та спеціальності. Радимо батькам і абітурієнтам обирати дефіцитні і затребувані спеціальності (робочі, ІТ) і, відповідно, не поповнювати ряди тих, якими вітчизняний ринок праці переповнений (фінансисти і юристи).

До пошуку роботи бажано приступати на останніх курсах навчання. Формула проста: поєднання написання диплому з трудовими буднями – будете мати хорошу роботу. Пам'ятайте: у Вас немає досвіду, а значить, вибираючи свою першу в житті роботу, визначитеся, що важливіше: розмір заробітної плати або перспективи кар'єрного зростання.

Перш ніж здійснювати активні дії назустріч своїй першій зайнятості, як слід попрацюйте над своєю візиткою – резюме. Від того, наскільки правильно воно складене, залежатиме Ваш успіх. В резюме обов'язково вкажіть освіта, згадайте про участь у стажуваннях та конференціях, не забудьте про навички та досягнення. Зверніть увагу на свою електронну пошту: її назва не повинна містити зменшувально-пестливих та інших «неділових» слів. А також будьте обережні з підробками (особливо якщо їх було багато): вказуйте лише ті, які відносяться до шуканої роботи, або ж створіть кілька резюме для різних професій.

Текст Вашого резюме, в першу чергу, має бути лаконічним і відразу ж викликати у роботодавця інтерес і бажання призначити Вам зустріч. Цей документ не просто повинен нести інформацію, але і виділяти Вас з натовпу конкурентів. Правда, будьте обережні: сильно напружуватися, наприклад, з рамками і шрифтами в тексті, не потрібно.

Далі переходьте до активних дій, використовуючи всі варіанти:

    Розмістіть резюме на спеціалізованих сайтах. При цьому, відгукуючись на вакансію, використовуйте саме своє, унікальне CV, а не те, яке можна скласти на ресурсах з пошуку роботи.

Але пам'ятайте: резюме на сайтах завжди набагато більше, ніж вакансій. Тому не обмежуйтеся лише Інтернет-ресурсами.

   Зверніться в кадрові агентства. Вони мають непогані бази роботодавців, а отже, нехтувати ними не варто. Правда, на цьому ринку, за словами фахівців, величезна кількість шахраїв. Вони приваблюють шукачів шикарними умовами праці і непристойно високими заробітками.

    Відвідайте молодіжні центри праці. У них Вам допоможуть з написанням резюме, проходженням практики, стажуванням, тимчасовою зайнятістю (наприклад, у вільний від навчання час), а також з пошуком першого робочого місця. І все це безкоштовно.

Звичайно, крім вищезгаданих кроків, можна напряму звертатися до роботодавців, а також не забувати про знайомих, які допоможуть спрямувати пошуки бажаної зайнятості в потрібному напрямку.

Джерело: http://sud.ua/news/2017/04/24/103250-...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
Кращі матеріали