Зміни в законодавстві з 19-23.07.21 року
Важливі роз’яснення держорганів на 23 липня 2021 року
Документи, що набрали чинності з 19-23.07.21 року
Мінфін розробив проект наказу «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання». Одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде проведене з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату відповідного збору. Подаватимуть одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в електронній формі через електронний кабінет.
Проект Закону № 4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» був розроблений у тісній співпраці з IT-індустрією. Він визначає загальні засади функціонування спеціального режиму Дія City, які поширюються не тільки на резидентів Дія City, а й на всі ІТ-компанії. Дія City запроваджує цілий комплекс стимулів для IT-компаній. Зокрема, передбачає ефективні інструменти для залучення інвестицій, додаткові механізми захисту прав на інтелектуальну власність, а також нову форму співпраці з фахівцями — гіг-контракти, — що поєднує в собі гнучкість фрілансу та соціальні гарантії.
Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8% річних. З огляду на це Національний банк погіршив прогноз інфляції у 2021 році з 8,0% до 9,6%. Прогнозують, що після досягнення піку восени цього року інфляція почне сповільнюватися завдяки новому врожаю та корегуванню глобальних цін на енергоносії.
Фізичні особи – підприємці, що використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платникам ПДВ та не здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю за дотриманням законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Для розгляду питання щодо виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, такому платнику необхідно подати документи, керуючись пунктом 6 Порядку зупинення.
Згідно з чинним законодавством рішення про коригування середньої заробітної плати може прийматися безпосередньо на підприємстві шляхом внесення такої норми до змісту колективного договору або затвердженням окремого локального акту.
Державна податкова служба України надала відповіді на звернення ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» від 10.06.2021 № 101-5 ВБК щодо застосування РРО та ведення касових операцій.
Лікарняний формується в е-Реєстрі на підставі медичного висновку (висновків) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб. Дати відкриття та закриття лікарняного відповідають датам початку та закінчення періоду дії медичного висновку, на підставі якого він сформований. Лікарняний вважається виданим з наступного дня після дати його закриття.
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
На офіційному вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який розміщено на головній сторінці вебпорталу.