Зміни в законодавстві з 05-09.07.21 року
Важливі роз’яснення держорганів на 9 липня 2021 року
Документи, що набрали чинності з 05-09.07.21 року
Всі стандартизовані товари повинні торгуватися на біржах, які пройшли процедуру ліцензування в НКЦПФР, у разі їх бажання надалі здійснювати діяльність товарної біржі.
НБУ отримав право випускати цифрову валюту Національного банку України — е-гривню. Також створюються умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking).
Законопроєкт від 02.06.21 р. № 5600, яким унесено зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів. Зокрема, пропонується збільшити:
Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроeкти, які мають забезпечити комплексне реформування сфери містобудування.
Запропоновані законопроектом № 5655 зміни стосуються, зокрема: мінімізації паперового документообігу між суб’єктами містобудування та цифровізації процесів та реєстраційних процедур у будівництві.
Зокрема, Законопроект № 5656 має забезпечити комплексну реформу системи архбудконтролю та системи надання адміністративних послуг з державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності.
Юрособи, зареєстровані до 28.04.20 р., повинні в період з 11 липня і до 11 жовтня 2021 року подати держреєстратору:
Зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються та друкуються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій.
Якщо щодо страхового випадку працівника сформують електронний медичний висновок замість видачі паперового лікарняного, на його підставі автоматично сформується е-лікарняний. Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Сформований е-лікарняний стане доступним для перегляду у день його створення, однак підставою для надання матеріального забезпечення стане лише після закриття. А у випадку допомоги по вагітності та пологах – одразу після створення. Е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді (за рішенням роботодавця).
Незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 Податкового кодексу тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. (раніше - 510 грн.).
Унесено чергові зміни до Податкового кодексу (далі – ПК). Зокрема, змінився порядок реєстрації платниками ПДВ і відповідно сплати цього податку іноземними компаніями, які надають електронні послуги резидентам України. Завважимо, що майже всі ПДВ-зміни, унесені до ПК Законом № 1525, уже набули чинності. Проте фактично порядок обкладення ПДВ операцій із надання електронних послуг нерезидентами запрацює тільки з 1 січня 2022 року. Крім того, з 1 січня 2022 року набудуть чинності зміни, що стосуються оподаткування доходів нерезидента, отриманих від резидентів України за виробництво і розповсюдження реклами, а також звільнення від ПДВ освітніх послуг.
З метою врегулювання питання габаритно-вагового контролю (далі – ГВК) унесено зміни до Закону від 05.04.01 р. № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон № 2344). Зокрема, ст. 1 доповнено термінами, які застосовуються у цій сфері, а також: