• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Запроваджено аграрний реєстр

11.02.2020 155 0 0

5 лютого поточного року запрацював онлайн-сервіс для оперативної взаємодії між аграріями та органами держвлади – Державний аграрний реєстр (далі – Реєстр), який функціонує за посиланням: www.ar.gov.ua

Реєстр – це безкоштовний електронний майданчик для аграріїв, призначений для полегшення взаємодії з державою. Наразі його запущено в пілотному режимі у шести областях України (Київська, Черкаська, Одеська, Львівська, Волинська, Миколаївська). Цей сервіс об’єднує інформацію із чотирьох держреєстрів: Державного земельного кадастру; Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; Реєстру речових прав на нерухоме майно; Реєстру тварин.

Будь-який сільгоспвиробник безплатно може створити свій онлайн-кабінет у Реєстрі. Для реєстрації потрібен актуальний КЕП. Тож навіть аграрій, не зареєстрований як сільгоспвиробник, має змогу зареєструватись у Реєстрі після його ідентифікації за допомогою електронного підпису (окремий файл на комп’ютері або файл, розміщений на окремому захищеному носії чи записаний на ID-картку). До речі, при переході на Реєстр у нижньому кутку справа є посилання на відеоінструкцію з реєстрації.

Сервіс покликаний зробити взаємодію між державою та сільгоспвиробником простою, доступною та простежуваною. Через особистий кабінет аграрій зможе ефективно та швидко комунікувати з держорганами, слідкувати за новинами, а також ділитися власною інформацією. Доступно, зокрема, подання заявки на виправлення помилок у кадастрі, подання документів на отримання держпідтримки, перевірка актуальної інформації про себе у чотирьох реєстрах.

Крім того, із 5 лютого організовано виїзди мобільних груп операторів в ОТГ шести перелічених областей, які допомагатимуть сільгоспвиробникам вносити відомості про себе до системи, збиратимуть відгуки про функціонал та роботу Реєстру. Також залучено представників безоплатної правової допомоги, які надаватимуть охочим консультації під час реєстрації, та Держгеокадастру, які консультуватимуть із земельних питань.

Реєстрація та користування Реєстром безплатне. За відсутності у заявника КЕП його можна зробити самостійно або через оператора на місці під час реєстрації.

Надалі за допомогою Реєстру планується також надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, запровадити програми таргетованої держпідтримки для оцінки її ефективності.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали