Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні хочуть створити електронний нотаріат

Редакція

15.06.2017 217 0 0

У найближчі три роки в Україні може з'явитися електронний нотаріат.

Мета - надання якісних адміністративних, нотаріальних послуг. Для того, щоб ефективно впливати на розвиток законодавства, безумовно, потрібно створювати електронний нотаріат. Це - в наших планах на наступні три роки, і про це говорив міністр юстиції, на це буде передбачено фінансування.

Мін'юст всіляко підтримуватиме створення електронного нотаріату.

Нормативну базу, яка регулює сферу діяльності нотаріату, потрібно привести у відповідність з європейськими стандартами ,.

Нотаріальна правова база на сьогодні штучно розширена. Це часто викликає певні колізії та прогалини в праві. Це проблема не тільки інституту нотаріату, а проблема в цілому законодавства України.

    Наприклад, матеріальні норми містяться в ряді кодексів, а процесуальні норми регулюються підзаконними актами. З точки зору правової науки ми вважаємо, що це не правильний напрямок. Українському нотаріату близько 20 років, тому зараз можна сміливо заявити про існування нотаріального процесу.

Також, ще один важливий крок - введення в законодавство поняття нотаріального акту. Вона зазначила, що чинний закон про нотаріат не містить статусу суб'єкта нотаріальних правовідносин та нотаріального процесу, також в ньому немає стадій нотаріального виробництва та немає поняття нотаріального акту.

Крім того в Нотаріальної палаті вважають, що необхідно внести зміни до класифікатора галузей права для виділення нової галузі права - нотаріальний процес.

У концепції Мін'юсту, яка була затверджена в грудні 2010 року, визначено цей напрям - виділення нотаріального процесу в окрему галузь права.

Ухвалення єдиного уніфікованого нормативного акту дозволить ефективно регламентувати процесуальні процедури вчинення нотаріальної дії і механізм оскарження її законності.

Джерело: http://hyser.com.ua/community/v-ukrai...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали