Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні запроваджують нову форму фінансової звітності для бізнесу

07.11.2018 1832 0 0

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) за підтримки Проекту USAID Трансформація фінансового сектора і Програми EU-FINSTAR, впроваджує в Україні систему фінансової звітності у єдиному електронному форматі ХBRL для підприємств.

Зазначається, що ця система дозволить здійснювати збір, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі - в стандарті XBRL.

Очікується, що система спростить ведення бізнесу для українських компаній. Вони будуть подавати обов'язкову фінансову звітність за принципом "єдиного вікна": в одному універсальному форматі для всіх регуляторів фінансового ринку (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, Міністерство фінансів України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг).

Раніше фінансова звітність подавалася кожному регулятору окремо, при цьому формати подачі звітів відрізнялися один від одного.

Запуск системи планується в першому кварталі 2019 року. Переможцем тендеру на закупівлю системи фінзвітності стала ірландська компанія Vizor Software.

Між Vizor Software і DAI Global, яка впроваджує Проект USAID Трансформація фінансового сектора, укладено договір, в рамках якого буде отримано весь необхідний пакет послуг - від розробки рішення до тестування, введення системи в експлуатацію, навчання персоналу і технічного обслуговування.

http://www.nssmc.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали