• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Суд скасував постанову про перевірки Держпраці

15.05.2019 668 0 0

Група позивачів звернулися  до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (за участю третіх осіб, які не заявляли самостійних вимог на предмет спору: Державна служба України з питань праці, Державна регуляторна служби України).

Вони просили суд визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 26.04.2017 р. №295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Ця постанова затверджувала:

  • Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;
  • Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

При цьому перший із цих Порядків прописував правила інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. Предметом цих видів заходів мало бути додержання законодавства про працю, і застосовувати їх мали інспектори з праці, як самої Держпраці, так і місцевих рад  (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин). 

А другий – встановлював правила проведення, зокрема, виїзних перевірок Держпраці та її територіальними органами з метою виявлення порушень та недоліків, зокрема, під час здійснення таких інспекційних відвідувань, місцевими радами.

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову Кабінету Міністрів від 29 квітня 2017 року № 295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю та статті 34 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Цією постановою затверджено порядки здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням законодавства про працю.

Відповідне рішення було прийнято внаслідок апеляційного перегляду справи № 826/8917/17. 

facebook.com/elena.nazarchuk/posts

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали