Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Працівники по всьому світу йдуть на фріланс і тимчасові контракти

18.10.2017

Нестандартні форми зайнятості стають популярнішими в усьому світі, включно з Україною, однак з ними залишаються пов'язані ризики більш низьку оплату праці, зниження рівня продуктивності і соціального захисту. За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), в світі частка таких працівників уже перевищує 50%.

Зараз головним викликом для світового ринку праці стає нестандартна зайнятість, в той час як проблема безробіття поступово відходить на другий план.

Основні труднощі, з якими стикаються такі працівники, - це низька оплата праці, відсутність соціального захисту і знижена продуктивність.

Відповідно до класифікації МОП, близько половини всіх трудящих в світі працює поза стандартних трудових відносин з роботодавцем. Тільки 25% працівників трудяться на постійних контрактах, інші є самозайнятими (їх 35%), 13% працюють за тимчасовими контрактами або контрактами з фіксованим терміном, а 12,3% зайняті в неформальному секторі.

У європейських країнах, де основним видом нестандартної зайнятості є тимчасовий контракт, максимальне число таких працівників (понад 20%) зафіксовано в Польщі, Іспанії, Португалії, на Кіпрі і в Нідерландах, а мінімальне - в Норвегії (менше 5%).

Найбільші темпи приросту числа нестандартно зайнятих демонструє Ірландія - там їх кількість потроїлася за останні десять років. Майже вдвічі за той же термін частка таких працівників зросла на Мальті і в Словаччині.

У країнах Азії в середньому частка нестандартної зайнятості ще вище - від 24% на Філіппінах до 67% у В'єтнамі.

Поки нестандартна зайнятість програє традиційної по зарплатах, говорить Джонсон. Так, за його словами, тимчасові працівники отримують на 15 - 55% менше колег з постійними контрактами. Доходи неформально зайнятих ще нижче - вони відрізняються від офіційних зарплат на 43 - 65%. В результаті, за даними МОП, серед формально влаштованих в розвинених країнах бідність не перевищує 12% - а для неформально зайнятих і зайнятих на тимчасову роботу може доходити до 35%.

При цьому нетрадиційні форми зайнятості також відстають від стандартних і в продуктивності. Крім того, оскільки в середньому повноцінну соціальний захист серед працюючих в рамках нестандартних трудових відносин отримує меншість, в цілому для цього сегмента населення вище ймовірність травм і захворювань.

Втім, зростання нестандартної зайнятості підтверджує як інтерес до неї з боку роботодавців, так і достатню продуктивність таких працівників для кожної конкретної фірми: в умовах ненульовий безробіття припускати відсутність у роботодавців альтернативи не доводиться.

Джерело: https://www.segodnya.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
24.07.2025
Особливості провадження волонтерської діяльності платниками податків-фізособами: інформаційний лист № 5/2025
У листі ви дізнаєтеся про: обкладення ПДФО та військовим збором коштів, які надходять на розрахунковий рахунок волонтера;  витрати та їх документальне підтвердження; звітність тощо. Більше за темою: Волонтерство та трудові відносини: чи можливе суміщення? Як оформити відсутність працівника ч...
24.07.2025
Більшість бізнесу підтримує 4-денний робочий тиждень
«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України зафіксував, що песимізм українських підприємців у липні повільно відступає! Результати опитування щодо підтримки переходу на 4-денний робочий тиждень (40 год.) за згодою роботодавця і працівників показують, що значна більшіст...
Кращі матеріали