Робота за кордоном: як не попастися на вудку аферистів
07.06.2017 190 0 0
Українці все частіше стають жертвами фіктивних компаній, які беруть гроші за допомогу в працевлаштуванні в країнах ЄС, але потім раптово зникають.
Наприклад, недавно сотні українців стали жертвами компанії «КСД плюс», яка обіцяла за 300 євро знайти роботу за кордоном. В результаті компанія весь час відкладала відправку «заробітчан». Коли ж працівникам набридло чекати і вони приїхали під столичний офіс компанії, то з'ясували, що вона більше там не працює.
В результаті виявилося, що у компанії навіть не було ліцензії на працевлаштування за кордоном. Цю інформацію можна знайти на порталі Міністерства соціальної політики.
Саме ліцензія повинна бути першим пунктом, на який слід звернути увагу бажаючим працевлаштуватися за кордоном. Адресу, вказану в ліцензії, і фактичне місцезнаходження компанії повинні бити однаковими. Крім того, за надані послуги краще платити за безготівковим розрахунком.
Варто звернути увагу на те, що в договорі обов'язково має бути вказаний ліцензіат. При цьому він не може бути фізичною особою підприємцем.
Не слід вірити компаніям, які обіцяють влаштувати вас на роботу в різні країни - США, Китай, ОАЕ і т.д. Як правило, компанії, що займаються працевлаштуванням, працюють тільки в декількох напрямках, найчастіше в країнах Євросоюзу.
Якщо ж ви потрапили на гачок аферистів - не варто впадати у відчай, адже існують шанси їх зловити і покарати. Досить визначити, хто є номінальним керівником компанії. Потім слід звернутися до державного виконавця та попросити заборонити цій особі виїжджати за межі України. Також можна натиснути на співробітників компанії - домогтися арешту рахунків або заборони на вчинення певних дій.
Експерти кажуть, що завжди потрібно уважно вивчати договір, в якому, як правило, і ховається афера. Часто компанії надають тільки інформаційно-консультаційні послуги, позбавляючи себе від гарантій щодо працевлаштування за кордоном.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу