Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прогноз на квітень: Які чинники будуть впливати на гривню

Редакція

04.04.2017 95 0 0

Курс долара США на готівковому ринку в квітні може скласти 27-29,5 грн, на безготівковому ринку – 26,9–29,0 грн.

Сезонний фактор продовжує надавати підтримку гривні, оскільки початок весни – це період, коли аграрії заводять валюту в країну для проведення посівної кампанії, що значно підтримує пропозицію валюти на ринку.

Тиск на гривню може посилитися на початку місяця за закупівлі валюти під дивіденди нерезидентами. При цьому незначні коливання курсу можуть спостерігатися 14 і 17 квітня, у вихідні дні в США і в Україні.

Негативні цінові тенденції на зовнішніх ринках основних експортних напрямках можуть посилити свій вплив на валютний ринок. Зокрема, ф'ючерсні контракти на залізну руду в березні знизилися більш ніж на 12%, на пшеницю та кукурудзу – на 6,2% і 5,8% відповідно. Вартість металургійної продукції впала на 2-10%, а олії – на 3,1%. Тому існує ризик скорочення припливу валюти на 90 млн доларів в місяць. Крім того, торговельна блокада і націоналізація українських підприємств на підконтрольних територіях зберігають вплив на валютний ринок, обмежуючи експортну активність гірничо-металургійного комплексу і посилюючи імпорт.

Спекулятивний тиск на ринок може надати і рішення лондонського суду про погашення Україною боргу перед РФ за єврооблігаціями у розмірі 3 млрд доларів, пояснює експерт. І хоча рішення подано на апеляцію, з більшою ймовірністю ці зобов'язання доведеться погашати. І якщо зобов'язання по виплатах будуть призначені на 2017 рік, тиск на гривню збільшиться, і валюта може втратити до 3 грн на доларі.

Курс долара США на готівковому ринку в квітні може скласти 27-29,5 грн, на безготівковому ринку – 26,9–29,0 грн. Проте, в разі розвитку негативного сценарію, пов'язаного зі скороченням активності аграріїв, падінням експорту та цін на сировинних ринках, курс може перейти в більш високий ціновий діапазон – 28,5–30,5 грн за долар. При оптимістичному розвитку ситуації, що передбачає сприятливі сезонні фактори, отримання траншу МВФ і відновлення цін на сировинних ринках, готівковий курс, імовірно, збережеться в межах 26,9–27,5 грн за долар.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали