Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Названі найзбитковіші компанії України

Редакція

20.04.2016 504 0 0

В Україні стає менше збиткових підприємств, проте їх загальні втрати перевищують доходи прибуткових підприємств. Про це свідчать дані Держстату.

Зокрема, за підсумками 2015 р вітчизняні великі і середні підприємства отримали негативний фінансовий результат у розмірі 230 млрд грн. Збиткові підприємства складають менше третини від загальної кількості (у минулому році займали частку в 37,7%), проте сума їх збитку (509,7 млрд грн) в 1,8 рази перевищує суму прибутку, отриманої двома третинами прибуткових компаній (279,1 млрд грн).

Проте, за рік українським підприємствам вдалося зменшити підсумковий збиток на 40,7% - до 230,6 млрд грн. Прибуткові підприємства поліпшили свій результат на 51%, в той час як збиткові - скоротили втрати на 11,1%.

У розрізі видів діяльності в Україні тільки три галузі завершили 2015 рік з прибутком і навіть збільшили її - агропромисловий комплекс (в 4,2 рази), освітня сфера (в 3,8 рази) і категорія "інші види послуг" (на 23,9 %), яка включає в себе громадські організації, ремонтні майстерні, прання, перукарні, ритуальні послуги, масажні салони і т.д.

Решта сфери в цілому працюють в збиток, хоча більшість все ж скорочує втрати.

Виріс збиток за 2015 р тільки у фінансовій, промисловій і будівельній галузях, а також сфері розваг. При цьому найбільше втрати збільшилися у фінансових підприємств - в 206 разів. Нагадаємо, в Україні ще з 2014 року НБУ проводить так звану "чистку банків", в рамках якої поставив на ліквідацію вже 67 фінустанов.

Відзначимо, що найбільше збиткових підприємств у нашій країні в сфері розваг - майже дві третини, в той час як в сільському господарстві - менше 10%.

Джерело: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали