Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НАБУ очікує скасування ставки пенсійного збору при купівлі валюти

Редакція

15.12.2016 130 0 0

Скасування ставки пенсійного збору при операціях з купівлі валюти поверне валютообмінні операції на легальний ринок. Є велика вірогідність, що Верховна Рада прийме відповідний законопроект у другому читанні вже цього тижня

Сьогодні депутати отримали ще одну таблицю поправок. Тому зараз важко сказати, які саме поправки будуть прийняті, з урахуванням пропозицій Національного банку та Комітету ВРУ з питань бюджету. Але в тексі законопроекту № 4741, прийнятому в першому читанні передбачалося, що він набере чинності вже з 1 січня наступного року. Тобто час вже піджимає, а закон досі ще не прийнятий.

Наразі ставка пенсійного збору при операціях купівлі готівкової іноземної валюти складає 2%. Верховна Рада України мала намір скасувати цей збір ще восени. 1 листопада 2016 року 247 парламентарів проголосували за прийняття законопроекту № 4741 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння детінізації валютообмінних операцій» у першому читанні. Зокрема, проект передбачає скасування ставки пенсійного збору при операціях з купівлі валюти як в готівковій, так і безготівковій формі, а також обмін валют без надання посвідчення особи.

В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що впровадження такого механізму наповнення Пенсійного фонду не відповідає основним принципам функціонування пенсійної системи України. Повинна бути солідарна відповідальність працівників і роботодавців при сплаті податків, а не покладання її на третіх осіб.

Однобічна сплата податків призвела до масштабного відтоку валюти з банківського сектору та зростання тіньових валютообмінних операцій. А саме, створення розгалуженої мережі нелегальних обмінних пунктів, які ідентифікують своїх клієнтів та вимагають сплати пенсійного збору.

Крім того, законопроект також передбачає внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме скасувати вимогу пред’являти документи, що посвідчують особу, при купівлі валюти. Це збігається з позицією Нацбанку, який постановою № 364 від 2 серпня 2016 року дозволив фізичним особам проводити готівкові валютообмінні операції без пред'явлення документів, але на суму, що в еквіваленті не перевищує суму 150 тис. грн.

Джерело: http://nabu.ua/ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали