Чи може банк повторно стягувати в судовому порядку тіло кредиту, проценти, неустойку?
06.04.2016 956 0 0
У зв'язку з неможливістю боржниками виконати рішення суду щодо стягнення заборгованості участилася практика звернень банків та колекторських компаній до судів з позовами про стягнення тієї ж заборгованості, але вже в перерахунку за новим курсом іноземної валюти до національної. Така практика є недобросовісною, оскільки в більшості випадків розрахована на те, що сторона боржника не з'явиться в суд і не заявить принаймні клопотання про закриття провадження по справі у зв'язку з набранням законної сили рішення суду з тих же самих підстав і між тими ж сторонами.
Після набрання рішенням суду законної сили сторони та треті особи із самостійними вимогами, а також їх правонаступники не можуть знову заявляти в суді ту саму позовну вимогу з тих самих підстав, а також оспорювати в іншому процесі встановлені судом факти і правовідносини.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження по справі у випадку, якщо набрали законної сили рішення суду або ухвала суду про закриття провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін,ухвалені або постановлені з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Проаналізована практика вирішення судами питання закриття провадження з підстави передбаченої п. 2 ч.1 ст. 205 ЦПК України показала, що судами здійснено неоднакове тлумачення поняття тотожності, а саме: для одних — достатньо встановити зв'язок між справами, а для інших — потрібно довести повну ідентичність проваджень.
Якщо судом все ж відхилено клопотання про закриття провадження по справі (в частині), то варто акцентувати увагу саме на абз.1-3 п. 17 Постанови № 5, а саме, що в ньому конкретно передбачено права кредитора саме на отримання сум, передбачених частиною другою статті 625 ЦК, оскільки зобов'язання залишається невиконаним належним чином відповідно до вимог статей 526, 599 ЦК, а також не позбавляє кредитора права на отримання процентів за користування кредитом і пені (які за відповідні періоди не були стягнутими), передбачених договором за несвоєчасну сплату кредиту, а не на повторне стягнення тіла за кредитом.
Детальніше читайте за посиланням.
Джерело:http://ua.prostopravo.com.ua/finansi/...
Коментарі до матеріалу