Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Мінекономіки затвердило розподіл коштів у межах програми компенсації 25 % вартості сільгоспобладнання

05.06.2025

Мінекономіки втретє затвердило розподіл коштів в межах програми компенсації 25 % вартості (без ПДВ) української сільськогосподарської техніки та обладнання. Компенсація буде надана за 1004 одиниці агротехніки та обладнання, придбаних у квітні.

«У квітні агровиробники подали 779 заявок на часткову компенсацію вартості понад 1000 одиниць української с/г техніки та обладнання. Загальна вартість придбаного  склала 546,3 млн грн без ПДВ. За умовами програми держава компенсує агровиробникам 25 % цієї суми – 136,6 млн грн. 

Загалом же з грудня, коли почався новий етап програми, правом на компенсацію скористалися понад 2 тис. покупців, які придбали понад 3 тис. одиниць техніки загальною вартістю 1,9 млрд (без ПДВ) та отримали за неї майже 486 млн грн компенсації. А це – реальні замовлення для українських агромашинобудівних підприємств по всій країні. Через програми «Зроблено в Україні» держава формує додатковий внутрішній попит на продукцію українських виробників, підтримуючи робочі місця, виробництво і розвиток галузі», – зазначив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.

Компенсація буде  виплачена через уповноважені банки-учасники програми. Серед найбільших банків-партнерів за обсягом виплат:

  1. ПриватБанк – 43,7 млн грн.
  2. Державний ощадний банк України – 41,9 млн грн.
  3. Райффайзен Банк – 19,8 млн грн.

Загалом  в програмі беруть участь 34 банки.

У 2024 році за програмою компенсації 25 % було придбано 5 311 одиниць техніки на суму понад 4,2 млрд грн. Держава компенсувала майже 877 млн грн.

Як працює програма?

Компенсація 25 % надається за сільськогосподарські техніку та обладнання, яка містить не менше 60 % українських матеріалів та комплектуючих. Для окремих категорій – комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів діють спеціальні умови. 

Агровиробники, щоб скористатися програмою компенсації 25 % вартості, мають обрати техніку або обладнання з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк. 

Станом на  квітень в Переліку 13 283 технічні найменування від 152 виробників. Перелік постійно розширюється – нещодавно долучилися 8 нових виробників та було додано 1 373 нові найменування. Відповідність виробників встановлюється згідно з критеріями, зазначеними у Постанові КМУ від 01.09.2017 № 130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подав заявку на офіційному сайті Міністерства.

Програма діє відповідно до постанови КМУ № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу.

Мінекономіки

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
21.07.2025
Припинення членства в громадському об’єднанні зі статусом юрособи: як повідомити держреєстратора
В умовах зростання активності громадянського суспільства в Україні дедалі більше людей долучаються до громадських об’єднань. При цьому важливо знати свої права та можливості щодо того, як не лише як вступити до об’єднання, а й як вийти з його складу за власним бажанням. Більше за темою: ...
21.07.2025
Зовнішня торгівля України за січень – травень 2025 року
За січень – травень 2025 року експорт товарів становив 16 946,8 млн дол. США, або 94,6 % порівняно із січнем – травнем 2024 року, імпорт – 31 540,3 млн дол. США, або 113,9 %. Більше за темою: Посередницькі послуги у сфері ЗЕД Лист-обґрунтування до ЗЕД-контракту для...
21.07.2025
Створення в Україні Виплатної агенції: що це дасть агровиробникам
Виплатна агенція стане ключовим інструментом євроінтеграції українського агросектору: вона відкриє прямий доступ до фінансової допомоги ЄС та сприятиме прозорому управлінню коштами і розвитку фермерства за європейськими стандартами. Більше за темою: Як кошти державної підтримки впливають на частку ...
Кращі матеріали