Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Марафон-2022: бухгалтерський новорічний експрес

17.12.2021 13887 2 11

1 из 1

Кожен бухгалтер знає: щоб новий рік розпочався та пройшов вдало потрібно привести до ладу всі справи в попередньому та з чистою совістю крокувати у прийдешнє. А до нового бажано заздалегідь підготуватися, дізнавшись про нього якомога більше та налаштувавшись на позитивний лад.

Саме для вдалого початку бухгалтерського року ми розпочинаємо наш щорічний Марафон від Uteka!

Сідайте в наш бухгалтерський новорічний експрес та прямуйте з вітерцем та гарним настроєм!

На кожній зупинці ви отримаєте новини про законодавчі зміни-2022, готові рішення, нагадування, подарунки та масу задоволення.

Декілька разів на тиждень протягом двох місяців Uteka розповідатиме:

  • що потрібно перевірити бухгалтеру наприкінці року та які коригування зробити;
  • як відсвяткувати Новий рік, оформити та оподаткувати подарунки працівникам та партнерам;
  • як закрити обліковий бухгалтерський рік: переоцінити, списати, звірити, перерахувати, уточнити;
  • які карантинні особливості потрібно врахувати;
  • яких змін чекати від 2022 року;
  • які головні показники, стандарти, мінімуми та максимуми 2022 року нас чекають та як їх застосовувати;
  • як виправити помилки перед складанням річної звітності;
  • як захиститися від блокування ПН;
  • про порядок подання та заповнення фінансової та податкової звітності;
  • як готуватися до перевірок.

А ще на вас чекають чимало подарунків та сюрпризів! Підписуйтеся на розсилку та отримуйте від нас святкові та корисні листи й публікації.

Марафон-2022 несе вам знання, нові можливості та гарний настрій від Uteka для набуття впевненості та високих досягнень у новому році!


Тема 1. Новорічна метушня: подарунки, корпоративи, премїї

Ми всі скучили за святами та спілкуванням. Тому з нетерпінням очікуємо в цьому році на новорічні зустрічі мабуть більше, ніж завжди.

А ви вже почали готуватися до Нового 2022 року? Для того, щоб передноворічна метушня  приносила тільки радість та задоволення, а бухгалтеру не доводилось «ламати голову» над тим, як оформити, провести в обліку та оподаткувати корпоративи, подарунки, премії, ми підготували для вас підказки та інструкції.

Адже часто від того, яким чином оформлено ту чи іншу операцію, залежить скільки податків сплатить підприємство. 

Якщо ви допоможете керівнику зберегти кошти, він неодмінно подарує всім гарний настрій!

Тож, вивчайте варіанти, податкові наслідки та наші рекомендації на цю новорічну тему.

Тема 2. Вебінар «Нова податкова реформа: законопроєкт № 5600»

Ви звісно вже знаєте, що законопроєкт № 5600 було підписано Президентом та опубліковано в «Голосі Україні» від 21.12.2021 № 244. Тож він вже офіційно став Законом від 30.11.2021 № 1914-XI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». 

Закон набирає чинності з 01.01.2022, але окремі норми почнуть діяти раніше, а деякі пізніше.

Тому, в рамках нашого щорічного Марафону від Uteka — «Марафон-2022: бухгалтерський новорічний експрес», наша наступна зупинка: Вебінар «Нова податкова реформа: законопроєкт № 5600».

Запрошуємо вас взяти участь в ньому безкоштовно.

Ми поговоримо про новий податок для сільгоспугідь та земподаток, мінімальне податкове зобов’язання, зміни щодо ПДФО, ПДВ, податку на прибуток, єдиного податку, адміністрування тощо.

Не пропустіть! Буде цікаво та корисно.


Тема 3. Як закрити бухгалтерський рік та не шкодувати про минуле

Наближення 2022 року – це не лише початок чогось зовсім нового, а й завершення минулих справ. І якщо для представників багатьох професій «старе» залишиться в минулому році, то бухгалтер «житиме» у ньому ще якийсь час – як мінімум до підготовки та подання річної звітності.

Мабуть, ви знаєте: якщо правильно закрити справи, то обов’язково з’явиться купа енергії на нові. Отже, завдання бухгалтера на кінець року – закрити бухгалтерський гештальт та рухатися вперед!

А для того, щоб Новий рік став початком нової світлої полоси, зараз можна й потрібно зробити багато важливого та корисного.

З турботою про наших улюблених бухгалтерів ми склали список справ, які варто зробити саме цього місяця, не відкладаючи на потім.

Тож набувайте впевненості й перевіряйте, чи нічого ви не забули зробити.

Тема 4. Що бухгалтеру потрібно знати про карантин

Карантинні правила дуже вплинули на наше життя, зокрема й на роботу бухгалтера. З’явилися певні послаблення для бізнесу, пільги та відтермінування. Все це потрібно врахувати, адже напряму впливає на оподаткування, адміністрування податків та підготовку до перевірок. 

На жаль, «коронавірусний» карантин затягнувся і триває уже близько двох років, хоч і з приставкою «адаптивний». Ми живемо у новій реальності, у том числі й обліковій.

Карантин має свої наслідки як у бухгалтерській, так і в податковій сфері. Бухгалтери чудово справляються з масою змін та особливих правил, які підкидають законотворці.

Щоб вам було простіше систематизувати інформацію та врахувати карантинні особливості, ми зібрали на допомогу консультації фахівців щодо правил, винятків та впливу карантину на бухгалтерське життя та операції.

Бажаємо, щоб ваш бухгалтерський імунітет був міцним і жодні законодавчі віруси були не страшні!

Тема 5. ТОП теми 2021 року

В наш час дуже важливо «тримати руку на пульсі». Адже щодня відбувається купа подій та потік змін. Бухгалтерові, як нікому, доводиться відстежувати новини та з’ясовувати нюанси. Адже дуже легко опинитися «за бортом».

Кожного дня Uteka забезпечує вас всією необхідною та надійною інформацією для роботи та професійного зростання.

Весь 2021 рік ми прагнули надати вам якомога більше корисної та цікавої інформації, а ви були дуже активні та уважні. Тому ми підіб'ємо підсумки та нагадаємо, які теми зацікавили та сподобалися вам найбільше.

Тема 6.Що нового «подарував» бухгалтеру 2022 рік

Новий рік для бухгалтера – це не тільки свята та веселощі, а й вивчення всього нового, що впливатиме на роботу та розрахунки протягом всього року.

Насамперед потрібно дотриматися соцстандартів, закладених в Законі про Держбюджет на поточний рік. Адже саме від їх розміру залежать граничні розміри для застосування пільг, нарахування ЄСВ, оподатковування доходів, розміри штрафів тощо.

Не менш важливими є правила застосування РРО/ПРРО та готівкових розрахунків з 1 січня 2022 року, умови перебування на єдиному податку, застосування оновлених форм звітності з 1 січня 2022 року.

Отже, ми підготували для вас важливу актуальну інформацію, яку ви можете зберегти та використовувати за необхідності протягом усього 2022 року.

Тема 7. Зміни-2022: найважливіше

Немає нічого постійнішого, аніж зміни… І бухгалтери у своїй роботі це чудово відчувають. Особливо на початку року. Рік минулий потрібно «закрити» за старими правилами, а поточні справи вести уже зважаючи на нові вимоги. Та й у майбутнє заглядати, щоб спрацювати «на випередження». Фактично у трьох вимірах паралельно! І бухгалтерам це вдається, які б виклики їм законодавці та реалії не підкидали.

Дозвольте нам взяти частину ваших клопотів, і потурбуватися, щоб ваше освоєння змін пройшло легко і ви не пропустили нічого важливого.

Перефразовуючи відомий вислів: якщо не можна змінити напрямок вітру, ми допоможемо налаштувати вітрила, щоб ви могли завжди дістатися до місця призначення.

Тема 8. Облікова політика: що врахувати для безпечної роботи у 2022 році

Якісна затверджена облікова політика – це ваш захист і допомога під час перевірок та судових оскаржень рішень контролюючих органів. Тож не варто недооцінювати цей документ. Наказ про облікову політику важливий не лише для бухобліку, а й для податкових цілей.

Що потрібно врахувати, розробляючи облікову політику? В яких випадках її можна переглянути? Чи, може, її щороку треба оновлювати? Як змінити облікову політику, якщо з категорії мікропідприємств перейшли до категорії малих?

Перевірте свою облікову політику, зважаючи на наші рекомендації, а можливо, і розробіть з «нуля».

Пропонуємо вам кращі матеріали, присвячені цій темі, щоб ваша облікова політика була зразковою і могла захистити підприємство під час перевірок.

Тема 9. ТОП-помилки в бухобліку та звітності: як попередити та уникнути

Усім відоме прислів’я: «Не помиляється лише той, хто нічого не робить». Бхгалтер постійно стикаються з проблемами, які слід розв’язувати саме тут і зараз. Особливо це актуально в умовах безперервної зміни законодавства.

Самостійне виявлення та своєчасне виправлення бухгалтерських помилок мінімізує або взагалі рятує платників від податкових наслідків. Крім того, належно підготовлена фінзвітність дозволяє підприємству отримати позитивний аудиторський висновок, а також підвищує шанси на отримання необхідних інвестицій у розвиток виробництва.

Розглянемо облікові помилки, з якими найчастіше зустрічаються бухгалтери. та нагадаємо загальні правила виправлення помилок у первинних документах, бухгалтерському обліку, фінансовій та податковій звітності.

Наведені приклади виправлення помилок містять зразки складання бухгалтерських довідок і підкріплені поясненнями, як саме потрібно відкоригувати фінансову та податкову звітність у кожній конкретній ситуації.

Бажаємо вам безпомилкової роботи та легких виправлень!

Тема 10. Річна фінансова звітність: здати легко та правильно

Кожен бухгалтер має свої секрети й роками розроблені механізми підготовки до складання фінзвітності, вимог до якої щороку більшає. Тож іноді без порад не обійтися навіть досвідченому бухгалтеру. Щоб у вас не було проблем зі звітуванням, скористайтеся нашими рекомендаціями.

Тут є все необхідне для того, щоб скласти фінзвітність на належному рівні: склад і строки подання річної звітності; «розмірні» критерії підприємств та роз’яснення щодо їх застосування; постатейний порядок заповнення форм фінансових звітів; особливості виправлення помилок попередньої звітності; особливості складання звітності у держсекторі й подання до Держказначейства та головного розпорядника.

Крім того, ми розповімо, яка інформація наводиться у Звіті про управління та Звіті про платежі на користь держави, а також які галузеві особливості треба врахувати під час складання річних звітів сільгосппідприємствами.

Тема 11. Податкова звітність – заповнюємо легко!

Річне звітування – спекотна пора для бухгалтера. Чудово знаємо, наскільки в цей період важливо мати під рукою перевірену, актуальну та корисну інформацію.

Щоб полегшити складання звітності, врахувати всі останні роз’яснення, попередити про типові помилки, які допускаються при заповненні форм, читайте матеріали в Uteka, присвячені поданню та заповненню звітності за основними податками: податком на прибуток, ПДВ, єдиним податком, ПДФО, ЄСВ, транспортним податком, екоподатком, рентною платою, платою за землю та нерухомість тощо.

Сподіваємося, це заощадить ваш час, аби ви могли насолодитися більш приємними справами.

Легкого звітування!

Тема 12. Зарплата і кадри: що потрібно знати у 2022 році

В роботі будь-якого підприємства вирішальну роль відіграє «людський фактор». Саме від кваліфікації, досвіду та людських якостей залежить процвітання та прибутки компанії. Тому завдання кожного керівника зробити роботу підлеглих комфортною та престижною. А це насамперед залежить від правильно вибудованої комунікацїї та документального забезпечення всіх процесів, пов’язаних із трудовими відносинами та оплатою праці працівників.

До того ж заробітна плата та кадрові питання завжди є актуальними для роботодавця на початку року. Адже кожен новий рік приносить нові граничні розміри, мінімуми та максимуми, необхідні для розрахунку зарплатних показників і сплати податків та зборів. Аби ви не збирали інформацію з різних джерел та випадково не помилилися з підрахунками, фахівці Uteka розбиралися із зарплатними змінами-2022: вивчали показники Держбюджету-2022 та як вони вплинули на зарплату та податки; роз’яснили, які зміни відбулися в зарплатних нормах та умовах оплати праці; порадили, як встановити чи змінити розміри зарплати у штатному розписі; попередили, як внести зміни до колдоговору без помилок; зібрали та відповіли на «гарячі» питання із заробітної плати.

А вам залишилось тільки почитати та запам’ятати або зробити собі закладки, щоб скористатися ними, коли буде потрібно.

Тема 13.Виплата дивідендів за результатами фінансового року

Тема дивідендів актуальна завжди, але особлива увага до неї – саме зараз, на початку поточного року, коли визначено фінансові результати року минулого. І якщо ваше підприємство отримало прибуток за 2021 рік та має у своєму розпорядженні вільні кошти, то інвестори (засновники та учасники) можуть отримати дивіденди. При цьому найважливішим аспектом дивідендної політики є визначення оптимального співвідношення розподілу прибутку між дивідендними платежами та тією частиною, що залишається у компанії для її розвитку.

А щоб усе пройшло гладко, вивчіть матеріали нашого спецвипуску. ви будете точно знати:

  • коли підприємство має право виплачувати дивіденди, а коли це заборонено;
  • у чому полягають особливості виплати дивідендів для ТОВ, АТ, ПП, у тому числі фермерських господарств;
  • які положення щодо дивідендів слід передбачити у статуті юрособи;
  • порядок оподаткування та бухобліку дивідендів на користь юридичних та фізичних осіб (у т. ч. нерезидентів);
  • як виплатити дивіденди майном у разі, якщо немає вільних коштів;
  • про що слід пам’ятати державним та комунальним унітарним підприємствам.

Тема 14. Як захиститися від блокування ПН

Мабуть не віднайти платника ПДВ, який хоча б раз за свою діяльність не зіштовхнувся з блокуванням податкової накладної чи розрахунку коригування.

Перша заблокована ПН/РК для бухгалтера – це безліч запитань і нерозуміння з чого розпочати та що робити. Кожна наступна – відпрацьований алгоритм. Але й там бувають нестандартні моменти. Та й часу це займає чимало.

Які причини блокування та чи може підприємство якимось чином їх попередити (недопустити)? Якщо все ж блокування відбулося – як оптимально вийти з ситуації? Що буде якщо не розблоковувати ПН/РК? А після розблокування – коли та як відобразити ПН/РК?

Ці питання хвилюють чи не кожного бухгалтера.

Ми постаралися надати максимум корисної інформації для захисту від блокування та дієвого процесу розблокування (якщо уникнути все ж не вдалося). Сподіваємося, це спростить вашу роботу.

Uteka бажає, щоб блокування обходило стороною ваше підприємство.

Тема 15. Перевірки: підготуватися та захиститися

Що найбільше хвилює та одночасно заважає працювати бухгалтеру? Звісно, перевірки контролюючих органів. Але це необхідна реальність, з якою потрібно миритися та працювати, не псуючи собі нерви.

Тому ми підготували для вас корисні матеріали для того, щоб ви змогли дізнатися про можливу перевірку, завчасно до неї підготуватися та, за необхідності, оскаржити результати.

Але це ще не все!

Перевірте свої знання та виграйте приз!

Запрошуємо вас взяти участь у розіграші від Uteka. Відповідайте на запитання за темою та отримуйте подарунки: доступ до розділів Uteka на 8 днів, доступ до вебінару або спецпроекту на ваш вибір, книги «Бухгалтер, якому довіряють», призи, які піднімуть настрій.

Умови читайте на сторінках за темою.

Вітаємо переможців!

Тема 1.

Людмила Згурьєва

Тетяна Репенко

Ольга Радченко

Тема 3.

Олена Юрьєва

Тетяна N

Ветренко Ксенія

Тема 4.

Прилипко Наталя

Мігаль Світлана

Дем'янчук Ганна Степанівна

Тема 6.

Сергеєва Світлана

Роман Z

Людмила Сокуренко

Тема 7.

Володимир Демченко

Тетяна Олександрівна 

Кухарук Тетяна Степанівна

Тема 8.

Наталія Брик.

Тема 9.

Домбровська Ірина Романівна

Коваль Ірина Володимирівна

Панасюк Анна Сергіївна

Тема 11.

Ткачук Юлія 

Давыдова В.А.

Ткма 13.

Прозор Вікторія Володимирівна 

Грушко Н.В. 

Давидова В.А.

Тема 14. 

Лукаш Леся Александровна

Ярошевская Татьяна Петровна

Марышева О

           Тема 15.

Наталія Іщенко 

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Кращі матеріали