Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Компенсація 25 % від придбання техніки доступна для понад 13 тисяч позицій

Події

11.04.2025 7 0 1

Мінекономіки втретє з початку 2025 року оновило Перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу, 25 % вартості яких компенсується державою. До нього включено ще 1 373 нові товарні позиції, що збільшило загальну кількість до 13 283 одиниць української техніки. 

«У березневому оновленні ми додали 62 позиції, у січневому – понад 100. Зараз маємо найбільше розширення за весь час дії програми – 1 373 нові позиції та 8 нових виробників. Це реакція ринку на зростаючий попит і підтвердження ефективності інструментів підтримки. Більше можливостей для аграріїв – більше інвестицій у національну промисловість», – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа. 

Серед нових позицій – сівалки, культиватори, глибокорозпушувачі, борони, обприскувачі та розсадосадильні машини. До оновленого переліку увійшли 8 нових підприємств з Харківської, Полтавської, Тернопільської областей, а також міст Дніпро, Кропивницький і Київ. Водночас 28 уже акредитованих виробників розширили свій асортимент на 722 нові позиції.  

Серед акредитованих учасників програми найбільше нових позицій  додали підприємства Харківщини (224 позиції), Вінниччини (148), Кіровоградщини (72), міста Дніпро та Дніпропетровщини (69), Київщини (52). 

Загалом у програмі 25%-ної компенсації беруть участь  вже 152 українські виробники, які підтвердили ступінь локалізації своєї продукції відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130. 

Як скористатися програмою 

Агровиробник має обрати техніку з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її у виробника або офіційного дилера і подати заявку через уповноважений банк.  

Для підприємств, які хочуть включити свою продукцію до програми, діє постійна процедура подання заявок. Деталі – у розділі «Промислова політика» на офіційному порталі Мінекономіки. 

Програма часткової компенсації вартості української агротехніки є одним з ключових інструментів політики «Зроблено в Україні», спрямованої на розвиток національного виробництва, створення робочих місць і підвищення частки переробної промисловості у ВВП. 

Мінекономіки


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали