МВС України продовжує інформувати українців про небезпеки з якими можуть стикатися громадяни в умовах війни. В цій публікації розвінчуємо поширений міф про вибухові хвилі та роз’яснюємо, як діяти людині, яка опинилася в зоні потенційного вибуху.
У фільмах часто можна побачити, як хтось швидко біжить чи від’їжджає в авто, щоб уникнути вибухової хвилі та залишитися неушкодженим. Це міф, який може призвести до трагічних наслідків!
Вибухова хвиля поширюється зі швидкістю, яка значно перевищує швидкість людини або транспортного засобу. Навіть швидкі автомобілі не здатні випередити вибухову хвилю, адже вона може рухатися зі швидкістю 350 м/с. Сподіватися на те, що можна втекти – надзвичайно небезпечна ілюзія!
Спроба втекти від вибуху може призвести до того, що людина опиниться ще ближче до епіцентру або стане жертвою уламків. Вибухи мають непередбачуваний характер, а безпечний напрямок руху визначити практично неможливо!
Якщо ти опинився в зоні потенційного вибуху, найкраще – сховатися за твердим укриттям або лягти на землю, прикривши голову руками. Це допоможе зменшити ризик поранень від вибухової хвилі та уламків.
Вибухова хвиля рухається зі швидкістю, з якою ніхто не може змагатися. Дотримуйся правил безпеки: шукай укриття, лягай на землю, залишайся якомога далі від потенційного епіцентру вибуху.
Урядовий портал
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm