Що робити у разі відмови з боку роботодавця
27.03.2017 1072 0 0
В останні дні в Facebook став популярним новий флешмоб: люди розповідають історії про невдалі спроби працевлаштування з хештегом #меняневзяли. Більшість публікацій носять цілком оптимістичний характер. Багато користувачі пишуть, що після відмови їх кар'єра склалася навіть краще, ніж вони розраховували.
Однак відразу після відмови роботодавця, з урахуванням того, що ви кілька днів витратили на тестові завдання та співбесіди, складно налаштувати себе на позитивне мислення.
Що робити після відмови
Насамперед, необхідно пам'ятати, що всі люди опинялися в ситуації, коли потенційний роботодавець говорив «ні». Головне – не вішати носа. Як показує статистика, будь-який співробітник, якщо у нього за спиною немає темного професійного минулого, може знайти роботу протягом 2-3 місяців. Для цього достатньо регулярно ходити на співбесіди (хоча б 3 рази на тиждень).
Якщо вам відмовили, в першу чергу, не соромтеся запитати у роботодавця, чому він прийняв таке рішення. Обов'язково дізнайтеся про своїх слабких сторонах. Правда, тут може виникнути проблема з якістю зворотного зв'язку. Зазвичай роботодавці пояснюють свою відмову досить банально: інший кандидат був краще, вам не вистачає досвіду і т. д. Рекрутери часто не думають про те, наскільки важливим для кандидата є фідбек.
Тому на практиці часто доводиться аналізувати співбесіду самостійно. Для цього потрібно згадати свої відповіді під час інтерв'ю. Ймовірно, ви десь сказали що-небудь не так, як треба.
Не слід звинувачувати в усьому роботодавця, буває так, що відмова виглядає цілком об'єктивно. Наприклад, якщо ви погано володієте англійською мовою, не маєте достатнього досвіду на зазначеній посаді або демонструєте слабкий рівень професійних знань.
Зрештою, в будь-якій ситуації можна виділити цілий ряд причин для відмови, як суб'єктивного, так і об'єктивного характеру. Головне – не думати занадто довго про невдалу спробу працевлаштування. Продовжуйте ходити на співбесіди, покращуйте свої навички – і вас обов'язково помітять.
Варто також розділяти випадки, коли вам відмовляють на «роботу мрії» і на звичайному місці. У другому випадку ніколи не слід приймати невдачу близько до серця. Якщо ви болісно реагуєте на слово «ні», то це саме по собі є для роботодавця переконливою причиною, щоб відповісти вам відмовою.
Якщо ж вас не взяли на місце, про яке ми мріяли все життя, – це інша ситуація. В такому випадку ви на певний період часу можете впасти у фрустрацію. Щоб позбутися від стану пригніченості, слід зарядитися позитивними емоціями. Для цього краще всього зайнятися приємними справами – спортом, читанням, приготуванням їжі і так далі.
Коли ви відійдете, слід проаналізувати свої дії і зрозуміти, над чим варто працювати. Добре буде, якщо хтось висловить думку про вас. Пошукайте в інтернеті блоги або статті рекрутерів. Ці люди знають, як правильно скласти резюме, або як вести себе під час і після співбесіди.
Детальніше: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу