Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що робити у разі відмови з боку роботодавця

27.03.2017

В останні дні в Facebook став популярним новий флешмоб: люди розповідають історії про невдалі спроби працевлаштування з хештегом #меняневзяли. Більшість публікацій носять цілком оптимістичний характер. Багато користувачі пишуть, що після відмови їх кар'єра склалася навіть краще, ніж вони розраховували.

Однак відразу після відмови роботодавця, з урахуванням того, що ви кілька днів витратили на тестові завдання та співбесіди, складно налаштувати себе на позитивне мислення.

Що робити після відмови

Насамперед, необхідно пам'ятати, що всі люди опинялися в ситуації, коли потенційний роботодавець говорив «ні». Головне – не вішати носа. Як показує статистика, будь-який співробітник, якщо у нього за спиною немає темного професійного минулого, може знайти роботу протягом 2-3 місяців. Для цього достатньо регулярно ходити на співбесіди (хоча б 3 рази на тиждень).

Якщо вам відмовили, в першу чергу, не соромтеся запитати у роботодавця, чому він прийняв таке рішення. Обов'язково дізнайтеся про своїх слабких сторонах. Правда, тут може виникнути проблема з якістю зворотного зв'язку. Зазвичай роботодавці пояснюють свою відмову досить банально: інший кандидат був краще, вам не вистачає досвіду і т. д. Рекрутери часто не думають про те, наскільки важливим для кандидата є фідбек.

Тому на практиці часто доводиться аналізувати співбесіду самостійно. Для цього потрібно згадати свої відповіді під час інтерв'ю. Ймовірно, ви десь сказали що-небудь не так, як треба.

Не слід звинувачувати в усьому роботодавця, буває так, що відмова виглядає цілком об'єктивно. Наприклад, якщо ви погано володієте англійською мовою, не маєте достатнього досвіду на зазначеній посаді або демонструєте слабкий рівень професійних знань.

Зрештою, в будь-якій ситуації можна виділити цілий ряд причин для відмови, як суб'єктивного, так і об'єктивного характеру. Головне – не думати занадто довго про невдалу спробу працевлаштування. Продовжуйте ходити на співбесіди, покращуйте свої навички – і вас обов'язково помітять.

Варто також розділяти випадки, коли вам відмовляють на «роботу мрії» і на звичайному місці. У другому випадку ніколи не слід приймати невдачу близько до серця. Якщо ви болісно реагуєте на слово «ні», то це саме по собі є для роботодавця переконливою причиною, щоб відповісти вам відмовою.

Якщо ж вас не взяли на місце, про яке ми мріяли все життя, – це інша ситуація. В такому випадку ви на певний період часу можете впасти у фрустрацію. Щоб позбутися від стану пригніченості, слід зарядитися позитивними емоціями. Для цього краще всього зайнятися приємними справами – спортом, читанням, приготуванням їжі і так далі.

Коли ви відійдете, слід проаналізувати свої дії і зрозуміти, над чим варто працювати. Добре буде, якщо хтось висловить думку про вас. Пошукайте в інтернеті блоги або статті рекрутерів. Ці люди знають, як правильно скласти резюме, або як вести себе під час і після співбесіди.

Детальніше: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
Кращі матеріали