Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Білка в колесі: як спланувати свій час ефективно?

11.04.2018

Ви все частіше стикаєтеся з нестачею часу? Чи намагаєтеся все встигнути, але дрібні турботи відволікають від важливих справ? Можливо, ви просто не знаєте, як організувати свій день. Правильно розподілити час – значить визначити всі завдання, розставити їх в порядку пріоритетності, розрахувати необхідний для кожного етапу час і в результаті – підвищити продуктивність і не упустити важливі справи. 

АНАЛІЗУЙТЕ. Проведіть аналіз дня. Записуйте, чим ви займаєтеся і скільки часу на це йде. Поспостерігайте за собою пару днів, краще – тиждень. Так, нудне заняття, але воно допоможе вам зрозуміти, куди витікає час.

РОЗСТАВЛЯЙТЕ ПРІОРИТЕТИ. Почніть планувати свої справи з розстановкою пріоритетів. Один з кращих способів організувати свій час – скласти з вечора список справ, які вам необхідно зробити на завтра. А потім розподілити справи за ступенем важливості. Наприклад, позначте червоним кольором найважливіші справи, зеленим – середньої важливості, синім – справи, які можна відкласти на деякий час. Для кожного завдання визначте приблизну витрату часу.

Коли завдання виконане – поставте навпроти нього великий «плюс». Це прекрасна мотивація працювати далі. Наприкінці дня порахуйте «плюси» і похваліть себе. Якщо щось не встигли виконати, перенесіть завдання у завтрашній план.

СПРАВ – СИЛА-СИЛЕННА. Обов’язково плануйте такий обсяг роботи, який реально встигнете зробити. Інакше план буде тільки вганяти в депресію, а у нього зовсім інше завдання.

ОРГАНАЙЗЕР. Встановіть на гаджет персональний органайзер. Такі програми управління завданнями, фінансами, проектами, контактами, подіями – дозволять визначити пріоритет справ, допоможуть розподілити час, нагадають про важливі справи.

ПОРЯДОК. Тримайте в порядку робоче місце. Покладіть потрібні речі і документи на чільне місце. Речі, які потрібні частіше – у межах досяжності. Предмети, які використовуються рідко, приберіть кудись з очей подалі.

Можна створити файли на робочому столі комп’ютера і розподілити за категоріями. Наприклад, у файл «Сьогодні» можна внести список справ, запланованих на день. У файл «Потім» занесіть все, що бажано зробити, але не «горить».

РОЗПОДІЛЯЙТЕ СИЛИ. Зробити весь обсяг роботи відразу буває важко. Розбийте його на невеликі підзадачі і виконуйте в зручному порядку.

ВМІЙТЕ ГОВОРИТИ «НІ!». Щоб правильно розподілити свій час, потрібно вміти відмовлятися від справ, які не відповідають вашим цілям. Так ви заощадите час і сили, адже іноді потрібно ще й відпочивати.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЧАС З КОРИСТЮ. Потрапили в пробку, їдете в громадському транспорті, стоїте в черзі, довго оновлюється Windows або антивірус? Послухайте аудіокнигу, почитайте що-небудь. Навіть п’ять хвилин читання – це вже добре. Крім того, можна встигнути проаналізувати вже виконане і спланувати подальші дії.

ЗАПИСУЙТЕ. Записуйте, а не тримайте в голові. Протягом дня нас відвідує багато ідей, і запам’ятати все неможливо. Заведіть записну книжку – про всяк випадок. Записали думку, розвантажили пам’ять і працюєте спокійно далі.

ЧАС АКТИВНОСТІ. Ефективно організувати свій день допоможе уважне ставлення до свого організму. Визначте годинник вашої найбільшої активності. Призначайте важливі справи на час, коли у вас максимальний підйом сил, а в момент спаду сил – відпочивайте або виконуйте нескладну роботу. Одним добре працюється зранку, до інших натхнення приходить пізно ввечері. Використовуйте це!

ДОТРИМУЙТЕСЬ РЕЖИМУ. Коли ви лягаєте спати і встаєте в один і той же час, то для відновлення сил потрібно менше часу. Якщо ж час відходу до сну постійно різний, вам і 12 годин не вистачить, щоб виспатися.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ВІДПОЧИНОК. Відпочинок – це не розкіш, а необхідність. Протягом дня намагайтеся виділити вільний час, а на тижні – влаштовуйте вихідний. Отримані позитивні емоції дадуть сили для подальшої роботи. Звичайно, начебто нічого складного, але трудоголіки частенько забувають про необхідність перепочинку.

Панікувати і відміряти кожну секунду, звичайно, не потрібно. Але знання про те, як правильно розподілити свій час, ніколи не будуть зайвими. Адже значно приємніше знати, що ви все встигнете, а не мчати стрімголов у тисячу місць одночасно.

https://uk.etcetera.media

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
21.05.2025
Наукові парки – нові можливості для бізнесу
Science City – це частина Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN 2030, що об’єднує науку, освіту та бізнес. Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації розробляють новий правовий режим Science City, який має на меті трансформувати наукові парки в суч...
21.05.2025
Яким був фінансовий ринок у 2024 році: звіт НБУ
Основну увагу регулятор приділяє насамперед системно важливим та важливим суб’єктам інфраструктури фінансового ринку, порушення безперервності діяльності яких може бути джерелом системного ризику. Національний банк, дотримуючись принципів прозорості виконання функції з оверсайта, опублікував ч...
21.05.2025
ДПС не вдалося вирішити проблему зростання залишку невідшкодованих сум ПДВ
Більше за темою: Питання про ПДВ: огляд листа ДПС Імпорт товарів та основних засобів: особливості сплати ПДВ і відображення права на податковий кредит На жаль, фінансовим органам не вдалося вирішити проблему зростання залишку невідшкодованих сум ПДВ. Зростання продовжилося. У січні – квітні...
Кращі матеріали