Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Банки будуть ретельніше перевіряти транзакції українців

Редакція

09.08.2016 211 0 0

Контроль стає жорсткішим. Національний банк розширив перелік операцій, які банки мають вважати за підозрілі. Прискіпуватимуться в установах перш за все до клієнтів "групи високого ризику"- публічних осіб, посадовців та заможних бізнесменів. Втім, увагу банків можуть привернути навіть студенти або пенсіонери. А все, запевняють в НБУ, через зростаючий рівень злочинності.

За последнее время прогресс не стоит на месте, мошенники придумывают новые схемы отмывания денег, легализации денег. вот поэтому появилась необходимость расширить такой список, который называется рискованные финансовые операции. И Национальный Банк Украины буквально вот недавно разослал во все финансовые учреждения, в банки этот список.

Операції на незвично великі суми, регулярні перерахунки ненадійним закордонним компаніям, використання особистих рахунків не за призначенням та перекази, які з позиції банку є недоцільними, - всі такі операції незабаром фінустанови вважатимуть ризикованими. В повному списку НБУ позицій ще безліч.

Если признаки рискованных финансовых операций налицо, то банк передает данные в Госслужбу по финансовому мониторингу о такой операции. И уже эти клиентом занимается финмониторинг - проверяет, что это за операция. Если клиент оперативно предоставит документы, которые подтверждают легальность тех денег, той операции, которую он проводит, то операция разблоируется и он также продолжает работу.

Наразі персонал багатьох українських банків розгублений: нові визанчення НБУ про те, що є ризикованою операцією дуже розпливчасті. Тому поки що установи працюють за старим переліком "підозрілих" операцій та очікують на детальніші пояснення від регулятора.

Джерело: http://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали