Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вплив на ознаку неприбутковості КНП урахування рентабельності в тарифах на послуги

02.03.2020 1728 0 2

Так, КНП може враховувати у своїх тарифах рентабельність у межах граничного рівня, установленого органом виконавчої влади.

На ознаку неприбутковості це не вплине, якщо КНП відповідає вимогам п. 133.4 Податкового кодексу (далі – ПК), а саме:

  • використовує свої доходи (прибуток) лише для фінансування видатків на своє утримання та реалізацію напрямів діяльності, визначених установчими документами;
  • в установчих документах не передбачено розподілу отриманих доходів (прибутку) або їх частини серед засновників, працівників (крім оплати їхньої праці).

Статтею 52 Господарського кодексу визначено, що некомерційним господарюванням є самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети отримання прибутку.

Медичні заклади можуть надавати лише ті види платних послуг, які визначено в Переліку платних послуг, що можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах, затвердженому постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138.

Водночас ч. 8 ст. 18 Закону від 19.11.92 р. № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (далі – Закон № 2801) надає КНП право використовувати кошти, отримані від юридичних та фізичних осіб поза договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з головними розпорядниками бюджетних коштів. Плату за такі медичні послуги КНП установлюють згідно із Законом від 21.06.12 р. № 5007-VI «Про ціни та ціноутворення» (далі – Закон № 5007).

Повна версія доступна тільки передплатникам