• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може медичне КНП мати об’єкти ОЗ з нульовою залишковою вартістю

07.05.2020 277 0 0

Тут важливо, коли саме відбулася автономізація бюджетного ЗОЗ (тобто коли на його базі було створене КНП).

Річ у тому, що є вимога, установлена ч. 2 ст. 7 Закону від 12.07.01 р. № 2658-III «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (далі – Закон № 2658). Згідно із цією вимогою обов'язковою є оцінка майна у випадках:

  • створення підприємств (господарських товариств) на базі державного майна або майна, що перебуває в комунальній власності;
  • реорганізації, банкрутства, ліквідації державних, комунальних підприємств і підприємств (господарських товариств) з державною часткою майна (часткою комунального майна).

Причому оцінка майна має бути незалежною, тобто таку оцінку може проводити тільки суб'єкт господарювання, який отримав сертифікат суб'єкта оціночної діяльності.

Оскільки процедура незалежної оцінки громіздка і затратна, законодавець звільнив бюджетні ЗОЗ від її проведення. Але певний період часу це звільнення не діяло. Розглянемо, коли це було.

Період до 31.12.18 р. Тоді стартувала реорганізація бюджетних ЗОЗ первинної ланки медичної допомоги. А почався цей процес з набуттям чинності Закону від 06.04.17 р. № 2002-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я» (далі – Закон № 2002).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали