Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Засади оплати праці в закладах охорони здоров'я в умовах реформування галузі

25.09.2017 828 0 1

Оплата праці в бюджетних медичних закладах здійснюється відповідно до ухвалених урядових рішень. Про те, чого слід очікувати персоналу таких закладів у разі реорганізації їх на казенні або комунальні некомерційні підприємства, поговоримо в цій консультації.

Згідно зі ст. 98 КЗпП оплата праці працівників установ і організацій (далі – установа), що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

Базовим законодавчим актом, яким регулюються умови оплати праці всіх працюючих, незалежно від форм власності, є Закон від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108). Згідно зі ст. 8 та 13 цього Закону встановлення умов і розмірів оплати праці працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, належить до сфери державного регулювання, тобто умови оплати праці бюджетників має визначати Кабмін.

На сьогодні підґрунтям для ухвалення умов оплати праці для різних галузей, включаючи медицину, є постанова КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298).

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров‘я та установ соціального захисту населення затверджено спільним наказом МОЗ і Мінпраці та соцполітики від 05.10.05 р. № 308/ 519 (далі – Умови № 308/519). У цьому документі, зокрема, передбачено встановлення посадових окладів зазначеним працівникам виходячи з розмірів їх тарифних розрядів, а також підвищення цих окладів. Крім того, визначено доплати, надбавки, премії для працівників цих медичних закладів.

А як вплине на умови оплати праці в зазначеній галузі запланована реорганізація закладів та установ, тобто перетворення їх на казенні або комунальні некомерційні підприємства?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали