• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як взяти на облік земельну ділянку, отриману в постійне користування КНП

30.01.2020 311 0 0

Питання щодо оформлення та обліку земельних ділянок виникають досить часто. У бюджетних закладах охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) проблеми виникають через те, що потрібні значні кошти на виготовлення техдокументації та проведення експертної оцінки. До того ж КНП не знають, що робити з отриманими без правовстановлюючих документів ділянками, які обліковувалися на балансі бюджетних ЗОЗ за нормативною грошовою оцінкою, та чи треба їх переоформлювати, якщо відбулася реорганізація шляхом перетворення. З’ясуємо ці питання.

Майно комунального унітарного підприємства перебуває в комунальній власності та закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство) (ч. 3 ст. 78 Господарського кодексу).

Земельні ділянки надаються підприємствам, установам та організаціям, що належать до комунальної власності, на праві постійного користування (п. «а» ч. 2 ст. 92 Земельного кодексу, далі – ЗК).

У разі перетворення юросіб здійснюється державна реєстрація припинення юрособи, що припиняється, та державна реєстрація створеної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації створеної юридичної особи, тобто КНП (ч. 6 ст. 4 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», далі – Закон № 755).

Для припинення юридичної особи (бюджетного ЗОЗ) у результаті перетворення подаються документи для державної реєстрації створення юридичної особи (КНП), визначені ч. 1 ст. 17 Закону № 755 (п. 5 ч. 14 ст. 17 цього Закону). Тобто припинення шляхом перетворення однієї юрособи і створення іншої відбувається одночасно.

Законодавство не передбачає можливості передати нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, без ухвалення відповідного рішення власника земель комунальної власності.

Повна версія доступна тільки передплатникам