Щодо легалізації документа, виданого за кордоном, зазначимо таке.
10.01.2002 Україна приєдналася до міжнародної Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 05.10.1961 (далі – Конвенція).
Цю Конвенцію ратифіковано Законом від 10.01.2022 № 2933-III «Про приєднання України до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів», проте чинності в Україні вона набула з 22.12.2003.
Згідно зі ст. 2 і ст. 3 Конвенції кожна з Договірних держав звільняє від легалізації документи, на які поширюється ця Конвенція і які мають бути представлені на її території. Для цілей цієї Конвенції під легалізацією розуміється тільки формальна процедура, що застосовується дипломатичними або консульськими аґентами країни, на території якої документ має бути представлений, для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитка печатки або штампа, якими скріплено документ.
Крім того, між Україною та Польщею було укладено двосторонню угоду від 24.05.1993 «Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах» (далі – Угода). Згідно зі ст. 15 цієї Угоди:
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою матері повністю або частково в межах установленого періоду та оформлюється наказом (розпорядженням) власника або вповноваженого ним органу (ч. 3 ст. 20 Закону від 15.11.1993 № 504/96-ВР «Про відпустки»). Як бачимо, головною підставою для оформлення наказу про надання такої відпустки є заява працівниці. Проте на практиці до заяви працівники додають підтверджувальні документи. Зазвичай таким документом є свідоцтво про народження дитини.
Як випливає з вищевикладеного, роботодавець може прийняти свідоцтво про народження дитини, видане в Польщі, без будь-якого додаткового засвідчення (консульської легалізації або засвідчення апостилем) і на його підставі та за заявою працівниці оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Увага! Якщо у вас є запитання, ви можете зателефонувати на нашу консультаційну лінію або залишити запитання в Особистому кабінеті. |