Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агропорадник «Первинні документи в агросекторі»

02.04.2021 10650 1 5

1 из 1

Первинні документи – фундамент бухгалтерського та податкового обліку. Їх відсутність або недоліки в заповненні можуть стати роковими для фінансового стану підприємства. Тому тема складання первинних документів завжди є актуальною.

У своїй діяльності аграрні підприємства мають право застосовувати як типові, так і спеціалізовані форми первинних документів, затверджені відповідним органом державної влади. Документування господарських операцій може здійснюватись і з використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.

Сьогодні нерозв’язаною для сільгосппідприємств є проблема спеціалізованих форм первинної документації. Більшість з них (приміром, з обліку зерна, продукції садівництва, овочівництва, картоплі та баштанних культур, грубих та соковитих кормів, луб’яних культур, молока та молочної продукції, продукції бджільництва тощо) затверджені в 70-80-х роках минулого століття. З тих пір країна пережила ряд різноманітних реформ, докорінно змінилася система бухгалтерського обліку, неодноразово змінювалося податкове законодавство. Але спеціалізованих форм сучасне законодавство не додало. Тому суб'єктам господарювання доводиться докладати певних зусиль і проявляти винахідливість, щоб пристосувати старі радянські форми до нових реалій.

В Агропораднику ми надамо власні рекомендації та зразки заповнення документів з обліку основних процесів сільгоспвиробництва:

  • закладання, вирощування та списання багаторічних насаджень;
  • збору зерна з поля, а також його доробки на елеваторі або власному току;
  • оприбуткування продукції овочівництва, садівництва, картоплі та баштанних культур;
  • оприбуткування та використання кормів (в т.ч. грубих, соковитих та пасовищних);
  • первинний облік тварин основного стада, молодняка та відгодівельного поголів’я;
  • оприбуткування продукції тваринництва (у птахівництві, скотарстві та бджільництві).

Також звернемо увагу на документування притаманних сільському господарстві готівкових операцій та покажемо на зразках, як виплачувати готівкою оренду плату, фіндопомогу, зарплату та ін.

Агропорадник неодмінно стане настільною книгою кожного бухгалтера сільгосппідприємства. Адже форми первинних документів є необхідними в роботі щодня!

Для ознайомлення з Агропорадником не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70