Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зарплата працівника «прив’язана» до інвалюти: як оформити і розрахувати

20.06.2019 473 0 1

Виплати з прив’язкою до інвалюти: облікові наслідки та податкові ризики

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках працівникам можна виплачувати зарплату в інвалюті, а коли цього робити безпосередньо не можна. Ми роз'яснимо, як на практиці «прив'язати» зарплату до інвалюти, як все правильно оформити і розрахувати

Що можна зробити на практиці: візьміть на замітку наші рекомендації. Практика «прив'язки» зарплати до інвалюти – нетипова. Але якщо виникне необхідність, наприклад, за рішенням керівництва підійти до якоїсь посади індивідуально, ви зможете зробити все правильно з погляду трудового законодавства.

Відповімо на найчастіші запитання, з якими стикається бухгалтер, якщо на підприємстві вирішили виплачувати зарплату в інвалюті (або «прив'язати» її до інвалютного еквівалента).

Чи може роботодавець виплачувати зарплату своїм працівникам в інвалюті?

За загальним правилом – ні. Чинне законодавство України, а саме абзац перший ст. 23 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) передбачає виплату зарплати працівникам підприємств на території України у грошових знаках, які мають законний обіг на території України. До таких грошових знаків, відповідно до ст. 5 Закону від 21.06.18 р. № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473) належить виключно національна валюта України, тобто гривня – єдиний законний платіжний засіб на території України.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали