Зарплата працівника «прив’язана» до інвалюти: як оформити і розрахувати
Виплати з прив’язкою до інвалюти: облікові наслідки та податкові ризики
Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках працівникам можна виплачувати зарплату в інвалюті, а коли цього робити безпосередньо не можна. Ми роз'яснимо, як на практиці «прив'язати» зарплату до інвалюти, як все правильно оформити і розрахувати
Що можна зробити на практиці: візьміть на замітку наші рекомендації. Практика «прив'язки» зарплати до інвалюти – нетипова. Але якщо виникне необхідність, наприклад, за рішенням керівництва підійти до якоїсь посади індивідуально, ви зможете зробити все правильно з погляду трудового законодавства.
Відповімо на найчастіші запитання, з якими стикається бухгалтер, якщо на підприємстві вирішили виплачувати зарплату в інвалюті (або «прив'язати» її до інвалютного еквівалента).
Чи може роботодавець виплачувати зарплату своїм працівникам в інвалюті?
За загальним правилом – ні. Чинне законодавство України, а саме абзац перший ст. 23 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) передбачає виплату зарплати працівникам підприємств на території України у грошових знаках, які мають законний обіг на території України. До таких грошових знаків, відповідно до ст. 5 Закону від 21.06.18 р. № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473) належить виключно національна валюта України, тобто гривня – єдиний законний платіжний засіб на території України.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року