• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Закордонні добові: як застосовувати нову норму – 80 євро

Із 1 січня 2017 року пп. 170.9.1 ПК установлено новий максимальний розмір добових для закордонного відрядження для цілей утримання ПДФО – 80 євро на день. Порядок перерахування цієї суми в гривні, установлений пп. 170.9.1 ПК, викликає багато запитань. Чому вони виникають і що можна зробити на практиці, розглянемо в даній консультації.

Що змінилося в розрахунку закордонних добових із 01.01.17 р.?

Правило перерахування максимального розміру добових 80 євро в гривневий еквівалент для цілей утримання ПДФО, уведене з 01.01.17 р., незвичне для української практики обліку. Виходячи з буквального прочитання пп. 170.9.1 ПК воно полягає в такому: 80 євро потрібно перераховувати в гривні за кожний день відрядження окремо шляхом їх множення на курс НБУ, що діє в цей день. Отримана розрахункова сума добових щодня буде тієї максимальною величиною, з якої не утримується ПДФО.

Такий порядок розрахунку відрізняється від класичних правил бухобліку згідно з п. 5, 6 П(С)БО 21, які передбачають такий облік валютних витрат на відрядження (у т. ч. і добових, виданих в інвалюті):

  • витрати в межах виданого авансу – за курсом НБУ на дату видачі авансу;
  • витрати понад суму авансу або у випадку, якщо аванс не видавався, – за курсом НБУ на дату затвердження авансового звіту. При цьому заборгованість перед працівником, виражена в інвалюті, є монетарною статтею (п. 4 П(С)БО 21) і виплачується працівнику в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на день виплати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали