Виплата заробітної плати
03.03.2017 727 0 1
Кожний працівник має право на винагороду за виконану роботу. Ця винагорода зазвичай виплачується в грошовій формі, у вигляді зарплати. Однак існують і альтернативні, негрошові, варіанти оплати праці, не заборонені законодавством. У консультації йтиметься про способи оплати праці та їх документальне оформлення.
У якій формі виплачується зарплата?
Оплата праці найманих працівників регулюється нормами КЗпП та Закону № 108. Так, згідно зі ст. 23 Закону № 108 зарплата працівникам підприємств на території України повинна виплачуватися грішми, конкретно – у гривнях. При цьому встановлено заборону на її виплату у формі боргових зобов'язань і розписок або в будь-якій іншій формі. Однак нижче зроблено застереження, що як виняток частину зарплати можна виплачувати натурою.
Які строки виплати зарплати?
Заробітна плата повинна виплачуватися (ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону № 108):
- регулярно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, і не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата;
- тільки в робочі дні, а якщо день виплати припадає на вихідний, неробочий або святковий день, то зарплату треба виплатити напередодні.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року