• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Страховий стаж менше 6 місяців за останні 12 місяців: як застосувати обмеження до суми лікарняних у вересні 2015 року?

Оксана Спивак

01.12.2015 366 0 0

Працівниця підприємства з 21 по 30 вересня 2015 року перебувала на лікарняному по догляду за хворою дитиною. Загальний страховий стаж працівниці – 6 років, але за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку – менше трьох місяців, оскільки жінка тільки 1 липня 2015 року приступила до роботи після відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років. Посадовий оклад працівниці – 4 500 грн. Як оплачувати листок непрацездатності, виданий для догляду за дитиною?

Листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною надається з першого дня хвороби дитини, але не більш як на 14 календарних днів за кожним випадком захворювання, й усі дні оплачуються за рахунок Фонду соцстраху (ч. 3 ст. 22 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі – Закон № 1105).

Страховий випадок настав у вересні 2015 року, тобто розрахунковий період – із вересня 2014 ро-ку по серпень 2015-го, але з нього виключають період із 1 вересня 2014 року по 30 червня 2015 року (оскільки відпустка для догляду за дитиною до шести років є часом, не відпрацьованим із поважних причин) (п. 3 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266, далі – Порядок № 1266).

Жінка має страховий стаж менше шести місяців протягом останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку. Тому під час нарахування допомоги з тимчасової непрацездатностізастосовують обмеження розміром мінімальної зарплати (далі – МЗП) у розрахунку на місяць (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

Для визначення розміру обмеження за календарний день слід поділити розмір МЗП на середньомісячну кількість календарних днів (п. 5 і 29 Порядку № 1266). Механізм застосуванням даного обмеження Мінсоцполітики роз’яснило у листі від 17.09.15 р. № 529/18/99-15 (далі – Лист № 529).

Алгоритм розрахунку допомоги по догляду за хворою дитиною буде таким.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали