• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівника призвали в армію: звільняти чи ні?

Співробітника підприємства призивають для проходження строкової військової служби. Чи потрібно звільняти цього співробітника або зберегти за ним робоче місце і платити середню зарплату?

Останнім часом відповідь на питання з приводу звільнення працівників, яких призивають в армію, не така вже і однозначна. Адже якщо з мобілізованими, а також працівниками, яких призвано на військові учбові збори, все зрозуміло – за ними зберігається робоче місце, то зі строковиками – це ще питання. 

Справа у тому, що держава встановила ряд пільг та гарантій для працівників, які проходять військову службу за призовом на особливий період. Це стосується і працівників, яких призвано на строкову військову службу.

Так, з 11.06.2015 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 14.05.2015 р. № 433-VIII були внесені зміни до ст. 36, 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII.

Згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України від 20.12.91 р. № 2011 – XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон № 2011).

Тобто за працівниками, призваними на строкову військову службу в особливий період, зберігаються місце роботи, посада та, крім того, підприємство повинно нараховувати таким працівникам середній заробіток.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали