• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи належить компенсація за невикористану відпустку демобілізованому працівникові?

Аліса Чуднова

04.06.2015 1100 0 0

Працівник підприємства був мобілізований у березні 2014 року, а в березні 2015-го демобілізувався, вийшов на роботу і в цьому ж місяці звільняється. Чи належить йому компенсація за невикористану відпустку за період із березня 2014 року. Якщо так, то як розрахувати суму компенсації?

За період мобілізації працівникові належить оплачувана відпустка. Отже, при звільненні слід виплатити компенсацію за невикористану відпустку.

Підстава – п. 2 ст. 9 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, де сказано, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) і повністю або частково заробітна плата.

Як бачите, це наш випадок: на період мобілізації за працівником зберігається місце роботи, йому виплачується середня заробітна плата.

При розрахунку відпусткових і компенсації за невикористану відпустку застосовуємо Порядок, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Нам потрібні два основних показники:

- розрахунковий період – 12 календарних місяців перед місяцем відпустки або виплати компенсації. У нашому випадку розрахунковий період – це час із 1 березня 2014-го по 28 лютого 2015 року;

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали