• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Після повернення з відрядження працівник надав квитки, рахунки, чеки: коли відображати податковий кредит із ПДВ?


Працівник підприємства перебував у відрядженні з 27.07.17 р. по 01.08.17 р. Авансовий звіт він здав до бухгалтерії 02.08.17 р. До звіту були додані такі документи:

  • транспортні квитки на загальну суму 1 300 грн. (крім того ПДВ – 260 грн.);
  • готельний рахунок на суму 3 000 грн. (крім того ПДВ – 600 грн.);
  • касові чеки від 30.07.17 р. на суму 190 грн. (крім того ПДВ – 38 грн.) і від 01.08.17 р. на суму 130 грн. (крім того ПДВ – 26 грн.).

У бухгалтера виникли такі запитання.


Чи має право підприємство відобразити суми ПДВ, зазначені в цих документах, у складі податкового кредиту без наявності податкової накладної?

Так, підприємство може відобразити податковий кредит на підставі документів, наданих працівником.

Згідно з п. 201.11 Податкового кодексу (далі – ПК) платник ПДВ може відобразити податковий кредит без наявності податкової накладної (далі – ПН) на підставі таких документів, як:

  • транспортний квиток і готельний рахунок, якщо в них зазначено суму платежу, суму ПДВ, податковий номер продавця. Виняток становлять квитки, форма яких затверджена міжнародними стандартами: вони не містять податкового номера продавця, проте дають право на податковий кредит, якщо в них зазначено суму ПДВ (ЗІР, категорія 101.13);
  • чек РРО, який повинен містити суму отриманих товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку, фіскальний номер РРО, податковий номер постачальника. Тобто всі реквізити, які містить фіскальний чек РРО типової форми № ФКЧ-1 (додаток 1 до Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.16 р. № 13). Нефіскальні чеки не дають покупцеві права на податковий кредит.

Яку суму податкового кредиту можна відобразити на підставі фіскального чека?

Сума ПДВ, яку можна відобразити у складі податкового кредиту на підставі фіскальних чеків РРО, не повинна перевищувати 40 грн. на день (тобто загальна сума за одним або кількома чеками на день не може бути більше 240 грн.). Якщо сума з урахуванням ПДВ за чеком перевищує 240 грн., тоді податковий кредит за цим чеком відобразити не можна.

На яку дату можна відобразити податковий кредит у цьому випадку?

Датою відображення податкового кредиту на підставі транспортних квитків, готельних рахунків і чеків РРО буде дата здачі працівником Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт (форма затверджена наказом Мінфіну від 28.09.15 р. № 841, далі – Звіт) (лист ДФС від 09.06.15 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15; ЗІР, категорія 101.13).

Адже саме Звіт є документом, що підтверджує витрати підзвітної особи під час відрядження. Тобто в нашому випадку датою виникнення податкового кредиту є 02.08.17 р. Причому суми ПДВ за обома чеками включаються до податкового кредиту, оскільки дати оформлення цих чеків – різні (30.07.17 р. та 02.08.17 р.).

У якому звітному періоді підприємство може відобразити податковий кредит: у липні чи серпні?

Відобразити податковий кредит слід у декларації за серпень (у тому місяці, у якому був поданий Звіт). Якщо підприємство з будь-яких причин не відобразить податковий кредит у декларації за серпень, тоді це можна буде зробити на підставі уточнюючого розрахунку, поданого до серпневої декларації.

Зверніть увагу: без податкової накладної на підставі її замінників податковий кредит відображається тільки за декларацією, а сума ліміту реєстрації в системі електронного адміністрування при цьому не змінюється.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Після повернення з відрядження працівник надав квитки, рахунки, чеки: коли відображати податковий кредит із ПДВ?