Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи оплачувати дні тимчасової непрацездатності, спричиненої алкогольним сп’янінням?

12.04.2019 1038 0 0

У листку непрацездатності, наданому працівником, є позначка, що травми він зазнав у стані алкогольного сп’яніння, хоча жодних аналізів на алкоголь у нього не брали. У зв’язку з цим виникають запитання.

На підставі чого в листку непрацездатності робиться позначка про сп’яніння?

У разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з ним, у листку непрацездатності робиться позначка про таке сп’яніння. Це передбачено п. 4.2 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці та соцполітики, ФСС з ТВП, ФСС від НВ від 03.11.04 р. № 532/274/136-ос/1406. На підставі чого робиться така позначка, у цій Інструкції нічого не сказано.

У п. 2.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.01 р. № 455 (далі – Інструкція № 455), зазначено таке. Якщо тимчасова непрацездатність зумовлена захворюванням або травмою внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, що визначається ЛКК у порядку, установленому спільним наказом МВС, МОЗ та Мін’юсту від 24.02.95 р. № 114/38/15-36-18 (далі – Наказ № 114), то видається листок непрацездатності з обов’язковою позначкою про це в ньому та в медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Як бачимо, в Інструкції № 455 вже є пряме відсилання до нормативного акта, на підставі якого встановлюється факт алкогольного сп’яніння, та зазначається, хто це встановлює.

Однак Наказ № 114, яким затверджено Інструкцію про порядок направлення громадян для огляду на стан сп’яніння в заклади охорони здоров’я та проведення огляду з використанням технічних засобів, утратив чинність 2009 року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали