• Швидкий пошук надійних рішень
  і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оформляємо на роботу іноземців

У роботодавця може виникнути необхідність найняти іноземця (наприклад, якщо серед наших співвітчизників немає потрібних фахівців). Як оформити таких працівників, розглянемо в даній консультації з урахуванням змін, унесених Постановою № 28 до Порядку № 437 (набули чинності з 03.02.17 р.).

Роботодавці мають право наймати на роботу іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці), але з дотриманням вимог законодавства (ст. 42 Закону № 3671). Загальне правило – при працевлаштуванні іноземців потрібно отримувати відповідний дозвіл, навіть для роботи за сумісництвом. Це чітко прописано в Порядку № 437.

Діючим законодавством передбачено випадки, коли іноземця можна взяти на роботу без відповідного дозволу. Це стосується, зокрема, таких осіб (ч. 6 ст. 42 Закону 5067):

 • іноземців, які постійно проживають на території України. Підтвердним документом у даному випадку буде посвідка на проживання за формою додатків до Техопису № 251;
 • іноземців, які набули статусу біженців відповідно до законодавства України або отримали дозвіл на імміграцію в Україну. Для цього знадобиться посвідчення біженця, видане на підставі Закону № 3671 і Положення про посвідчення біженця, затверджене постановою КМУ від 14.03.12 р. № 202;
 • іноземців, що були визнані особами, які потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист в Україні. Посвідчення видається на підставі Закону № 3671;
 • представників іноземного морського (річкового) флоту та авіакомпаній, які обслуговують ці компанії в Україні;
 • працівників іноземних ЗМІ, акредитованих для роботи в Україні;
 • спортсменів, які отримали професійний статус, артистів і працівників культури (для роботи за спеціальністю);
 • працівників аварійно-рятувальних служб для виконання термінових робіт;
 • працівників іноземних представництв, які зареєстровані на території України у встановленому законом порядку;
 • іноземців, які прибули в Україну для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
 • іноземців, які прибули на територію України для провадження викладацької та/або наукової діяльності у вишах (за запрошенням останніх).

Видавати дозволи на працевлаштування іноземців уповноважені територіальні органи Державної служби зайнятості в областях і в м. Києві за місцезнаходженням підприємства, яке хоче прийняти на роботу іноземця.

Дозвіл видається на строк до одного року, який може бути продовжено необмежену кількість разів на аналогічний строк (п. 18 Порядку № 437). В окремих випадках, перелічених у п. 19 Порядку № 437, дозвіл видається не більше ніж на три роки з можливістю продовження на строк до двох років необмежену кількість разів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали