• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно укладати колдоговір на підприємстві, де числиться один працівник?

Анна Кантерман

23.07.2015 1056 0 0

На підприємстві працює один директор. Чи потрібно в цьому випадку укладати колективний договір?

Колективний договір укладається на підприємствах, що мають статус юрособи і використовують найману працю (ст. 11 КЗпП, ст. 2 Закону від 01.07.93 р. № 3356-ХІІ). При цьому в законі відсутні вказівки на чисельність працівників на підприємстві. Виходячи із цієї норми укладати колдоговір потрібно (є найманий працівник – директор).

Разом з тим колективний договір, як ясно з його назви, укладається з трудовим колективом. У цьому випадку колективу немає, працівник усього один. Тому немає необхідності, та й сенсу укладати колдоговір.

Усі питання (режим роботи, оплата праці, соціальний захист тощо) між власником підприємства і директором можна відобразити в трудовому договорі із цим співробітником.

Відповідальність за відсутність на підприємстві колдоговору законодавством не встановлено. КУпАП передбачає адміністративну відповідальність тільки за ухилення від укладення колдоговору (якщо друга сторона цього вимагає, наприклад профспілка, що представляє інтереси працівників) і за невиконання його умов (ст. 411, 412 КУпАП). Саме тому на практиці на багатьох підприємствах колдоговір відсутній (навіть якщо працівник не один).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи потрібно укладати колдоговір на підприємстві, де числиться один працівник?