• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна провести перерахунок ЄСВ за минулий період у цілях застосування Знижувального коефіцієнта?

Алиса Чуднова

16.12.2015 251 0 0

Підприємство у квітні 2015 року мало право на застосування знижувального коефіцієнта з ЄСВ, але помилково не скористалося цим правом. Чи можна виправити помилку, тобто відобразити застосування знижувального коефіцієнта за квітень у поточному звіті з ЄСВ за вересень?

На жаль, виправити таку помилку не вийде. Пояснимо докладніше чому.

Виходитимемо з Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435). Із цього документа випливає, що помилки, пов’язані з нарахуванням (утриманням) єдиного внеску, умовно можна розділити на два види. І для кожного виду помилок передбачено свій спосіб виправлення:

  • доходи раніше нарахували, але при цьому неправильно обчислили ЄСВ (завищили або занизили). Виправляють такі помилки із застосуванням кодів типів нарахувань 2 або 3 в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435. Також виправлення таких помилок відображається в рядках 6 або 7 таблиці 1 цього ж додатка;
  • доходи помилково не нарахували, відповідно ЄСВ також не обчислювали. Такі помилки виправляють таким чином: нараховані суми включають до складу зарплати (доходу) того місяця, у якому були проведені виправлення (донарахування) (пп. 3 п. 3 розд. ІV Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449; абзац двадцять п’ятий п. 9 розд. ІV Порядку № 435).

А що потрібно зробити в нашому випадку? Перерахунок ЄСВ за минулий період у цілях застосування знижувального коефіцієнта. Така операція не пов’язана з неправильним нарахуванням доходу в минулому періоді або з неправильним нарахуванням ЄСВ на суму доходу (два види помилок, наведені вище). Це окрема ситуація, яку чинне законодавство не відносить до розряду помилок. Тому і порядок її «виправлення» не передбачено. Про це ж ідеться в листі ДФС від 20.08.15 р. № 31041/7/99-99-17-03-03-17 і в ЗІР (категорія 301.04.01).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи можна провести перерахунок ЄСВ за минулий період у цілях застосування Знижувального коефіцієнта?