Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кому та як директор може делегувати повноваження на час своєї відсутності

07.09.2018 4381 1 3

Головбух заміщає директора: як це оформити?
На підприємстві – тільки директор: як йому піти у відпустку?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яким способом і в якому обсязі директор може передавати свої повноваження (або їх частину) іншим особам.

Що можна зробити на практиці: правильно оформити передачу повноважень директора іншій особі (особам) залежно від ситуації.

Директорові підприємства дуже часто доводиться працювати поза офісом: проводити переговори в інших містах і навіть країнах, вирішувати різні організаційні питання тощо. Крім того, як і будь-який інший співробітник, він може піти у від­пустку або захворіти. Проте на період відсутності директора в офісі робочий процес теж не зупиниш. А отже, директорові необхідно призначити того або тих, хто в цей період підписуватиме замість нього фінансові документи, договори, накази, представлятиме інтереси компанії при перевірках тощо. Кому можна делегувати такі повноваження і як це правильно зробити, розповімо в цій консультації.

Директор представляє інтереси підприємства без довіреності в органах державної влади та місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юрособами і фізособами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах і порядку, визначених установчими документами (ч. 5 ст. 65 Господарського кодексу). Конкретне коло обов'язків директора прописується в статуті підприємства з огляду на особливості, установлені законодавством для організаційно-правової форми підприємства. У будь-якому випадку коло обов'язків у директора досить широке. І йому часто потрібна «права рука» – співробітник, який міг би взяти на себе обов'язки директора (частину обов'язків) у період його відсутності.

Кому директор може делегувати свої повноваження?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали