• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Який ІСЦ застосовувати для працівників, переведених на новостворені посади?

На підприємстві із січня 2016 року змінився штатний розпис: частина посад ліквідована, уведено нові посади. Деякі працівники з ліквідованих посад переведені на новостворені посади. Як індексувати зарплату цих працівників: зберігати за ними старий ІСЦ, який діяв до їх переведення, чи із січня потрібно розраховувати для них новий ІСЦ?

Можливі обидва варіанти.

1. Розрахувати новий ІСЦ. Для працівників, переведених на іншу роботу (посаду), індекс споживчих цін (ІСЦ) розраховується з місяця, що настає за місяцем останнього підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, на яку вони переведені (п. 102 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, далі – Порядок № 1078).

У нашому випадку працівники переведені на нові посади в січні 2016 року. І оскільки посада нова не тільки для них, але й у принципі на підприємстві, то січень уважається місяцем останнього підвищення зарплати (базовим місяцем у старій термінології). Отже, ІСЦ наростаючим підсумком слід розраховувати для цих працівників починаючи з лютого (п. 102 Порядку № 1078). Щоб дізнатися про приріст ІСЦ для проведення індексації, візьміть готові таблиці з розділу «Сервіси» і як місяць підвищення окладу (базовий місяць) виберіть січень.

2. Зберегти колишній ІСЦ. Порядком № 1078 (абзац дванадцятий п. 5) передбачено, що госпрозрахункові підприємства можуть самостійно встановлювати інший механізм індексації. Але при цьому сума індексації повинна бути не нижча від законодавчо затверджених норм. Фіксують «свій» порядок індексації в колдоговорах (положенні про оплату праці). Тому за переведеними на нові посади працівниками підприємство має право зберегти їх старий (більший) ІСЦ, щоб сума індексації працівників була вища.

Свій вибір порядку проведення індексації при переведенні працівників на нові посади (а саме: зберігати за працівниками старий ІСЦ чи розраховувати новий) підприємство фіксує в колдоговорі або положенні про оплату праці.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Який ІСЦ застосовувати для працівників, переведених на новостворені посади?