Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як залежить сума індексації від фактично відпрацьованого часу

За узгодженим із роботодавцем графіком роботи працівник може працювати не на повну ставку. Крім того, він може бути відсутній на основ-ній роботі з багатьох причин: при направленні у відрядження або на курси підвищення кваліфікації, через хворобу або перебування у щорічній відпустці, при оформленні відпустки без збереження зарплати або прогулі без поважних причин. Незаконне звільнення також є приводом певний час не виконувати свою роботу, але згодом роботодавець ці дні оплатить. Як у таких ситуаціях визначати суму індексації, розглянемо у цій консультації.

Законодавча база

Для визначення суми індексації за місяць, який повністю не відпрацьовано, слід скористатися нормою п. 4 Порядку № 1078. А саме: якщо особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно до відпрацьованого часу. У більшості випадків на те є поважні причини, і на період відсутності працівника (за винятком режиму роботи не на повну ставку) за ним зберігається середня зарплата. Але при цьому треба знати, що виплати, які обчислюються із середньої зарплати, не є об’єктом індексації (п. 3 Порядку № 1078).

Отже, роботу з неповним робочим часом на практиці розуміють як роботу:

1) в режимі неповного робочого дня (0,75, 0,5 ставки тощо) або неповного робочого тижня;

2) коли за основним місцем роботи фактична кількість відпрацьованих днів (годин) менша за місячну норму робочого часу (включаючи відсутність на роботі весь місяць). Причинами цього, зокрема, можуть бути:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали