Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як спланувати роботу сторожа, щоб не платити зайвого

Павло Іванечко

23.03.2017 3055 0 1

У чому полягає проблема: часто на практиці сторожам виплачують ставку з доплатою за нічні години і наднормові. При цьому можна не розрахувати і перевищити допустиму межу наднормових годин із розрахунку на рік (а це пряме порушення трудового законодавства, яке загрожує штрафом у розмірі 3 200 грн. згідно зі ст. 265 КЗпП). Крім того, підприємство переплачує зарплату.

Чим допоможе рішення: якщо ви встановите сторожам правильний графік роботи, то уникнете ризику порушити КЗпП й обґрунтовано заощадите на зарплаті, дотримуючи при цьому всі норми чинного законодавства. Скористайтеся наведеним у статті прикладом розрахунку для вашого випадку.

Окремі посади працівників не підпорядковуються загальному режиму роботи підприємства, а мають індивідуальний графік роботи. Перелік таких посад установлюється власником або уповноваженим ним органом за погодженням із профспілковою організацією.

Зокрема, такою є посада сторожа. Зверніть увагу: робота сторожа не дозволяє встановити йому перерву для відпочинку та харчування, адже об'єкт повинен охоронятися безперервно (п. 4 ст. 66 КЗпП).

Для планування кількості ставок сторожів на підприємстві вам потрібно визначити:

  • загальний час охорони об’єкта;
  • кількість постів охорони об'єкта.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали