Як спланувати роботу сторожа, щоб не платити зайвого
23.03.2017 3055 0 1
У чому полягає проблема: часто на практиці сторожам виплачують ставку з доплатою за нічні години і наднормові. При цьому можна не розрахувати і перевищити допустиму межу наднормових годин із розрахунку на рік (а це пряме порушення трудового законодавства, яке загрожує штрафом у розмірі 3 200 грн. згідно зі ст. 265 КЗпП). Крім того, підприємство переплачує зарплату.
Чим допоможе рішення: якщо ви встановите сторожам правильний графік роботи, то уникнете ризику порушити КЗпП й обґрунтовано заощадите на зарплаті, дотримуючи при цьому всі норми чинного законодавства. Скористайтеся наведеним у статті прикладом розрахунку для вашого випадку.
Окремі посади працівників не підпорядковуються загальному режиму роботи підприємства, а мають індивідуальний графік роботи. Перелік таких посад установлюється власником або уповноваженим ним органом за погодженням із профспілковою організацією.
Зокрема, такою є посада сторожа. Зверніть увагу: робота сторожа не дозволяє встановити йому перерву для відпочинку та харчування, адже об'єкт повинен охоронятися безперервно (п. 4 ст. 66 КЗпП).
Для планування кількості ставок сторожів на підприємстві вам потрібно визначити:
- загальний час охорони об’єкта;
- кількість постів охорони об'єкта.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року