• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підприємцеві оформити трудові відносини із працівником?

Законом від 28.12.14 р. № 77–VIII (далі – Закон № 77) з 1 січня 2015 року внесено зміни до КЗпП, що стосуються порядку оформлення трудових договорів між підприємцем і працівником. Як тепер підприємцеві оформляти трудові договори з новими працівниками?

На сьогодні неможливо дати однозначну відповідь на це запитання. Судіть самі, яка склалася ситуація:

  • з одного боку, із КЗпП виключено ст. 24-1, яка передбачала обов'язкову реєстрацію в державному центрі зайнятості трудових договорів, укладених між працівниками і підприємцями. Проте продовжує діяти (у частині, що не суперечить чинному законодавству) Порядок реєстрації трудового договору між працівником і підприємцем, затверджений наказом Мінпраці та соцполітики від 08.06.01 р. № 260 (далі – Наказ № 260);
  • з іншого боку, згідно із ч. 3 ст. 24 КЗпП (у редакції, зміненій Законом № 77), працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням, і повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, установленому КМУ. Тому пропонуємо підприємцям свій варіант виходу із цієї ситуації, заснований на нормах трудового законодавства.

При прийнятті на роботу рекомендуємо:

  • укласти з працівником письмовий трудовий договір за формою, затвердженою Наказом № 260;
  • видати наказ (розпорядження) про прийняття працівника на роботу за типовою формою № П-1, затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.08 р. № 489, або за запропонованим нами зразком (див. нижче);
  • повідомити орган ДФС за основним місцем свого обліку про прийняття найманого працівника. На сьогодні Кабміном не встановлені порядок та форма такого повідомлення. ДФС вважає (лист от 29.01.15 г. № 2627/7/99-99-17-03-01-17), що до прийняття відповідного порядку таким повідомленням вважатиметься заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.13 р. № 454. Окремо при кожному прийнятті працівника на роботу титульний лист із таблицею 5 додатка 4 до зазначеного Порядку подавати не потрібно. Звіт із ЄСВ разом з усіма необхідними додатками, включаючи й додаток 4, необхідно подавати у встановлені строки (наприклад, за січень 2015 року – у срок до 20 лютого). Або про прийняття працівника на роботу ви можете сповістити орган ДФС у довільній формі в день прийняття, надіславши лист такого змісту: «Я, фізична особа – підприємець Гриценко Віктор Валентинович, прийняв Самсоненка Павла Володимировича на постійну роботу з 28.01.15 р.».

Зразок

Фізична особа – підприємець Гриценко Віктор Валентинович

Наказ (розпорядження) № 7

28.01.15 р. м. Дніпропетровськ

Я, фізична особа – підприємець Гриценко Віктор Валентинович, приймаю Самсоненка Павла Володимировича з 28.01.15 р. на постійну роботу, поклавши на нього виконання обов'язків водія, з оплатою в розмірі 1 218 грн. на місяць.

Фізична особа – підприємець (підпис) В. В. Гриценко

З наказом (розпорядженням) ознайомлений(а) (підпис) П. В. Самсоненко

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Як підприємцеві оформити трудові відносини із працівником?