• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обкладається ПДФО благодійна допомога, надана фізичній особі?

Підприємство, відгукнувшись на оголошення по телебаченню, надало благодійну допомогу на лікування дитини в сумі 20 000 грн. Гроші було перераховано на банківський рахунок, відкритий для цієї мети на ім'я матері дитини. Чи підлягає обкладенню ПДФО перерахована сума? Якщо так, то як визначити базу оподаткування? Чи потрібно застосовувати підвищувальний коефіцієнт?

У цьому випадку частина допомоги є об'єктом обкладення ПДФО.

Пояснимо докладніше. Згідно з пп. 170.7.1 Податкового кодексу (далі – ПК) благодійна допомога може надійти на користь платника податків у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги).

У цілях оподаткування ПК поділяє благодійну допомогу на цільову і нецільову. Порядок оподаткування цільової допомоги встановлено пп. 170.7.4 ПК. При цьому згідно з пп. «а» пп. 170.7.4 ПК сума благодійної допомоги не включається до оподатковуваного доходу її отримувача, якщо благодійник перераховує її на рахунок закладу охорони здоров'я для оплати послуг із лікування платника податків або для придбання необхідних для його лікування ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів та інших виробів медичного призначення).

У нашому випадку благодійну допомогу на лікування було перераховано на банківський рахунок фізичної особи (можливий варіант – видано на руки платникові податків), а не на рахунок клініки. Тому таку благодійну допомогу вважають нецільовою. Оподаткування нецільової допомоги регулюється пп. 170.7.3 ПК. Норма цього підпункту передбачає, що нецільова благодійна допомога, отримана від благодійника-резидента, звільняється від обкладення ПДФО в розмірі, який не перевищує певну суму (у 2013 році – 1 610 грн.). А сума перевищення підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При визначенні бази оподаткування підприємству не треба застосовувати підвищувальний коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПК, тому що допомогу було надано у грошовій формі. А ось якби допомогу було надано, наприклад, у вигляді ліків або медичних препаратів, тоді її суму спочатку треба було б збільшити на підвищувальний коефіцієнт, а потім уже обкладати ПДФО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали