Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Індексація: як провести правильно або як її можна уникнути без порушень

29.06.2017 1300 0 2

Акценти статті:

  • чим чревате непроведення обов'язкової індексації;
  • чи вся зарплата підлягає індексації;
  • з якого періоду починати індексувати зарплату;
  • з яких звітів контролюючі органи дізнаються, проводиться індексація на підприємстві чи ні;
  • як роботодавець може уникнути проведення індексації на законних підставах.

Зарплати працівників повинні індексуватися, але індексація на підприємстві з якихось причин не проводиться. Чим ризикує роботодавець у цьому випадку?

У преамбулі до Закону від 03.07.91 р. № 1282-ХІІ (далі – Закон № 1282) сказано, що цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримки купівельної спроможності населення в умовах зростання цін. Мета – дотримання встановлених Конституцією гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України. Таким чином, проведення індексації зарплати (у разі її необхідності) є мінімальною державною гарантією.

За недотримання мінімальних держгарантій з оплати праці передбачена фінансова відповідальність у розмірі 10 МЗП на момент виявлення порушення за кожного співробітника, чиї права були порушені (ст. 265 КЗпП). Для 2017 року розмір такої фінансової санкції становить 32 000 грн. Чималенька сума, правда?

А ще тут важливо пам'ятати, що штраф не звільняє від відповідальності. Роботодавець повинен буде і штраф сплатити, і порушення усунути. Тобто за весь період перевірки донарахувати індексацію своїм співробітникам, у тому числі і колишнім, стягнути із цієї суми податки, виплатити і відобразити у звітності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали