• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Посада директор - чи може бути сумісником?

04.12.2018 77 0 0

Якщо особа займає посаду директора на одному підприємстві, то ця сама особа має право займати посаду директора за сумісництвом на іншому підприємстві, на якому являється одним із засновників, де його частка складає 33%? 

За загальним правилом, визначеним ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Загальновідомими є обмеження на роботу за сумісництвом державних службовців, військовослужбовців силових відомств, працівників державних підприємств, установ та організацій. 

Обмеження на роботу за сумісництвом працівників, в т.ч. керівників, решти підприємств, установ та організацій можуть бути передбачені колективним договором або угодою сторін.

Зокрема, з керівниками товариств передбачено обов’язкове укладення контракту, тож слід зважати на його умови.

Менш відомими є обмеження на здійснення трудової діяльності засновниками товариств, запроваджені новим Законом від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі — Закон № 2275). 

За цим Законом органами управління товариства є загальні збори учасників, наглядова рада (у разі утворення) та виконавчий орган (ст. 28). Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є «директор», якщо статутом не передбачена інша назва. Статутом може бути встановлено, що виконавчий орган товариства є колегіальним, та визначено його кількісний склад. Назвою колегіального виконавчого органу є «дирекція», а його голови — «генеральний директор», якщо статутом не передбачені інші назви (ст. 39).

А відповідно до частини 5 ст. 40 Закону № 2275 член виконавчого органу товариства не може без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, а член наглядової ради товариства — без згоди загальних зборів учасників:

  • здійснювати господарську діяльність як фізична особа — підприємець у сфері діяльності товариства;
  • бути учасником повного товариства або повним учасником командитного товариства, що здійснює діяльність у сфері діяльності товариства;
  • бути членом виконавчого органу або наглядової ради іншого суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність у сфері діяльності товариства.

Порушення обов'язків, передбачених частиною п'ятою цієї статті, є підставою для розірвання товариством договору (контракту) з такою особою без виплати компенсації (ч. 6 ст. 40).

Таким чином, чи може директор одного товариства працювати ще й директором іншого — у компетенції загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, які мають визначити, чи здійснює одне товариство діяльність у сфері діяльності іншого товариства.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Посада директор - чи може бути сумісником?