• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Декретна відпустка починається в період відпустки для догляду за дитиною до 6 років: як розрахувати суму декретних?

Працівниця підприємства перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 6 років. У квітні вона принесла лікарняний листок, згідно з яким іде в нову відпустку по вагітності та пологах із 18 квітня. Її оклад – 4 500 грн. Бухгалтер у квітні розрахувала їй суму декретних. Чи потрібно робити перерахунок декретних з урахуванням нового розміру мінімальної зарплати (1 450 грн.), який запроваджено із травня 2016 року? Чи застосовується в цьому випадку обмеження, пов'язане з мінімальною зарплатою (далі – МЗП)?

Перерахунок декретних через підвищення розміру МЗП робити не потрібно. Законом це не передбачено.

Щодо обмеження – так, застосовується. Давайте перевіримо, чи правильно були нараховані декретні працівниці.

Суму допомоги по вагітності та пологах обчислюють згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266), виходячи із середньоденної зарплати застрахованої особи в розрахунковому періоді.

Якщо в розрахунковому періоді працівниця не мала заробітку з поважної причини (до таких причин належить, зокрема, відпустка для догляду за дитиною до 3 років або до 6 років за медичними показаннями, тобто це наш випадок), тоді середньоденний заробіток визначається виходячи з тарифної ставки (окладу), установленої на день настання страхового випадку (п. 28 Порядку № 1266).

Також при розрахунку декретних потрібно брати до уваги страховий стаж працівниці за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку. Якщо за цей період страховий стаж становить менше 6 місяців, то розрахунок декретних проводять з огляду на обмеження, установлені ст. 19 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV (далі – Закон № 1105). А саме: сума допомоги по вагітності та пологах розраховується виходячи з нарахованої зарплати, але з розрахунку на місяць не може бути менше 1 МЗП і більше 2 МЗП. Причому береться розмір МЗП, що діє в місяці настання страхового випадку. У нас такий випадок – вихід у декрет, місяць – квітень.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали