Бухгалтерський мінімум за лікарняними
18.08.2017 1785 0 4
Акценти цієї статті:
- що є підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах;
- як визначити страховий стаж;
- як визначити розрахунковий період і розрахувати середній заробіток;
- як подати заяву-розрахунок, відобразити в обліку та звітності.
Усі наймані працівники підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – ЗДСС, ТВП). За період тимчасової непрацездатності застрахованим особам нараховується допомога (простіше кажучи – лікарняні) за рахунок коштів Фонду соцстрахування (далі – ФСС з ТВП).
Перш ніж приступати до нарахування лікарняних, бухгалтер повинен пам'ятати, що рішення про призначення матеріального забезпечення співробітникові приймає комісія (уповноважений) підприємства із соцстрахування (далі – комісія). Комісія діє на підставі Положення, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 23.06.08 р. № 25.
Коли комісія прийме позитивне рішення й оформить його протоколом, бухгалтер приступить до своєї частини роботи – нарахування лікарняних. А для того щоб бухгалтер не загубився в різних порядках і законах, розглянемо запитання за цією темою, що ставляться найчастіше.
Що є підставою для призначення лікарняних?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року