• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Лікарняні/декретні для працівників, які не мають заробітку в розрахунковому періоді

Листом Мінсоцполітики від 23.05.17 р. № 262/0/86-17/273 роз’яснює, як діяти роботодавцеві у разі нарахування лікарняних та/або декретних співробітникам, яким штатним розписом установлено не оклад, а погодинна тарифна ставка, якщо вони з поважних причин не мали заробітку в розрахунковому періоді або початок їх хвороби/декрету припав на перший робочий день на підприємстві.

Нагадаємо, що тарифна ставка – це елемент тарифної сітки, який визначає годинний (денний або місячний) розмір оплати праці працівника залежно від складності виконуваних ним робіт або його кваліфікації (присвоєного йому тарифного розряду) (Методичні рекомендації з оплати праці працівників малих підприємств, затверджені наказом Мінпраці від 13.08.04 р. № 186).

Щоб краще зрозуміти, як зробити правильний розрахунок, розглянемо приклад.

Наприклад, працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. У грудні 2017 року вона принесла до бухгалтерії листок непрацездатності з причиною непрацездатності «8 – вагітність і пологи». Дата початку декрету – 04.12.17 р., період – 126 календарних днів (далі – к. д.). У місяці виходу в декрет (грудень 2017 року) за посадою, яку обіймає працівниця, установлена годинна тарифна ставка у розмірі 26,10 грн. Норма робочого часу в грудні 2017 року – 160 робочих годин (далі – р. год.).

Мінсоцполітики пропонує такий розрахунок середньої зарплати для оплати декретних (для лікарняних розрахунок аналогічний), заснований на тарифній ставці:

1. Визначаємо місячну тарифну ставку на момент настання страхового випадку:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали