Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підприємство виявило помилку у відомостях, які внесено до ЄДР: як її виправити?

10.05.2024 93 0 0

Ситуація. Підприємство зробило помилку в заяві про держреєстрацію змін у відомостях про юрособу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР): неправильно вказало розмір статутного капіталу. У решті документів (статут, протокол загальних зборів) цей розмір наведено правильно. Як виправити цю помилку?


Запитання – відповіді

Який порядок виправлення помилок у ЄДР

Якщо йдеться про описку при зазначенні розміру статутного капіталу підприємства, то це не означає, що його розмір підлягає збільшенню або зменшенню. Тому підприємство та держреєстратор мають лише виправити таку помилку за правилами, передбаченими чинним законодавством.

Порядок виправлення помилок у ЄДР визначено в ст. 32 Закону від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755).

Згідно із ч. 1 ст. 32 Закону № 755 у разі виявлення у відомостях ЄДР помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної держреєстратором, заявник у паперовій або електронній формі повідомляє про це держреєстратора, який перевіряє відповідність відомостей ЄДР інформації, яка міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, держреєстратор безплатно виправляє таку помилку в день надходження повідомлення.

Зверніть увагу! Виправлення помилки у відомостях ЄДР, допущеної не з вини держреєстратора, здійснюється за плату.

Форму заяви з повідомленням держреєстратора про помилку законодавством не установлено, тому її можна скласти в довільній формі.

У нашій ситуації помилки припустився заявник, а не реєстратор. Тому в разі її виправлення доведеться сплатити адміністративний збір у розмірі 30 % адмінзбору, установленого ч. 1 ст. 36 Закону № 755.

Після письмового повідомлення держреєстратора про виявлену помилку треба подати заяву щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за формою 2, затвердженою наказом Мін’юсту від 18.11.2016 № 3268/5, з правильним розміром статутного капіталу.

Як діяти, якщо помилка в ЄДР виникла через помилку, допущену підприємством у документах?

Помилки, допущені у відомостях ЄДР унаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких було внесено такі відомості (протоколі, статуті тощо), виправляються після виправлення помилок у зазначених документах (ч. 3 ст. 32 Закону № 755).

Важливо! Якщо документи з помилкою підлягали нотаріальному посвідченню, то обов’язково необхідно вже виправлений документ повторно нотаріально посвідчити.

Потім треба письмово повідомити держреєстратора про помилку і подати виправлені документи.

Як виправляється помилка, якої припустився держреєстратор?

У разі виявлення держреєстратором своєї помилки у відомостях ЄДР він в одноденний строк безплатно виправляє помилку та письмово повідомляє про це заявника. Тобто Законом № 755 не встановлено спеціального порядку виправлення помилки, зробленої держреєстратором, він сам може її виявити та виправити.

Утім, подібні ситуації виникають вкрай рідко, тому, якщо підприємство виявило помилку в ЄДР, не варто чекати, поки її помітить реєстратор. У такому разі все одно необхідно повідомити держреєстратора про помилку (усно та обов’язково письмово).

Якщо у вас залишилися запитання або особливий обліковий випадок, ви можете зателефонувати на нашу консультаційну лінію або поставити запитання в особистому кабінеті.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали